Ціна життя. Скільки коштує лікування коронавірусу в США, Китаї, Іспанії та Україні

Ціна життя. Скільки коштує лікування коронавірусу в США, Китаї, Іспанії та Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews порівняла, скільки інфікованим американцям, іспанцям, китайцям і українцям, які зіштовхнулися з Covid-19, доводиться платити за лікування смертельної хвороби.

Станом на 8 квітня 2020 року у світі зафіксовано 3 847 047 випадків зараження коронавірусною інфекцією. Зокрема, у Сполучених Штатах Америки - 1 256 972 випадки, в Іспанії, яка є "лідером" в Європі – 221 447 випадків, в Китаї, з якого все почалося, - 82 886 випадків інфікування. В Україні на сьогодні лабораторно підтверджено 14 195 заражень Covid-19.

Редакція APnews порівняла, скільки інфікованим американцям, іспанцям, китайцям і українцям, які зіштовхнулися з Covid-19, доводиться платити за лікування смертельної хвороби.

Сполучені Штати Америки

Одразу зазначимо, що вартість лікування коронавірусу в штатах Америки може відрізнятися.

Витрати на медичне обслуговування в США вже є спільною проблемою для:

- людей, які не мають страховки

- людей з високими франшизами

- людей з погіршеним здоров'ям.

В контексті пандемії COVID-19 це викликає ще більше занепокоєння, оскільки багато американців можуть нести великі витрати зі своєї кишені, в той час як існує ризик рецесії. Пандемія може збільшити витрати системи охорони здоров'я, роботодавців і страховиків, хоча це буде залежати від того, скільки людей заражено і скільки з них мають ускладнення. Витрати осіб з приватною страховкою, які мають серйозні ускладнення через коронавірус, можуть перевищити 1300 доларів.

Варто зазначити, що, станом на 2019 рік, середня заробітна плата штатних працівників і службовців в США, згідно з даними американського Бюро трудової статистики, до сплати податків становить 3 920 доларів на місяць.

Витрати на тестування і лікування коронавірусу можуть виявитися ще більш обтяжливими для приблизно 27 мільйонів американців, які не мають медичної страховки в США.

Середня вартість госпіталізації пацієнтів з пневмонією, які мають серйозні ускладнення та супутні захворювання, коливається (в залежності від штату та медзакладу) від 11 533 до 24 178 американських доларів. Вартість госпіталізації для лікування коронавірусу може значно перевищити зазначену суму.

Відтак, американка Денні Аскіні після одужання від Covid-19 отримала рахунок, який вона мала сплатити за лікування, на суму 34 927,43 доларів. Як і 27 мільйонів інших американців, Аскіні не мала страховки, коли вперше потрапила в лікарню.

За першу поїздку (їх було дві) в лікарню в Бостоні 29 лютого Денні Аскіні було оголошено до сплати 1804 доларів США. І це тільки за відвідування відділення невідкладної допомоги. За "послуги лікарні" жінка мала заплатити 3 841,07 доларів.

Відзначимо, що сам тест на коронавірус в США не коштує 3000 доларів, проте рахунок може бути високим, адже при проходженні тесту людина знаходиться в лікарні, що і спричиняє додаткові медичні витрати.

Згідно з новим аналізом Фонду сім'ї Кайзер, середня вартість лікування COVID-19 для людини, що має страховку роботодавця і не має ускладнень, - складе близько 9 763 доларів. Американці, які мають ускладнення через коронавірус, можуть побачити рахунки приблизно вдвічі більші - 20 292 доларів.

Ціна життя. Скільки коштує лікування коронавірусу в США, Китаї, Іспанії та Україні

Іспанія, Каталонія

Каталонія, автономна область на північному сході Іспанії, була першою і поки єдиною громадою, яка встановила надзвичайні ставки для оплати приватної медичної допомоги для лікування пацієнтів з COVID-19.

Згідно з офіційною постановою Generalitat (вищий орган самоврядування), хворому на коронавірус іспанцю лікування обійдеться у 43 400 євро. Таку суму сплатить пацієнт, який перебував у відділенні інтенсивної терапії, 5000 євро має заплатити хворий, якого госпіталізують більше, ніж на 72 години, 2500 євро – за перебування в лікарні менше трьох днів і 93 євро для проведення тесту ПЛР.

Як наголосив Луїс Монсет, генеральний директор Каталонської асоціації роботодавців в області приватної охорони здоров'я, витрати дуже високі через "складність інструментів, що використовуються як респіратори, незвичайне захисне обладнання і відданість справі".

Після закінчення епідемії буде проведено незалежний аудит, щоб визначити, чи відповідає ця вартість витратам на лікування насправді, і якщо - вона буде врегульована. Проте, це буде "після епідемії".

Ціна життя. Скільки коштує лікування коронавірусу в США, Китаї, Іспанії та Україні

Китай

У Китаї, країні, звідки коронавірус почав "розповзатися" по всьому світу, середня вартість лікування на одного пацієнта складає 21,5 тисяч юанів, що становить близько 3,07 тисячі американських доларів.

Лікування пацієнта, який має ускладнення через Covid-19 обійдеться в 150 тисяч юанів, це приблизно 21,4 тисячі долярів.

В Китаї тест на коронавірус коштує близько 370 юанів (53 долари США). А в південному місті Шеньчжень середня вартість лікування цієї хвороби варіювалася від 23 000 юанів для літніх пацієнтів до приблизно 5600 юанів для неповнолітніх, як повідомляв журнал China Hospital Management.

Деякі з методів лікування в країні, такі як екстракорпоральна мембранна оксигенація, яка штучно насичує киснем кров пацієнта протягом обмеженого періоду часу, коштують дорого, проте всі вони покриваються урядом, який виділив 110,48 млрд юанів на лікування, субсидії для медичного персоналу та медичне обладнання.

Для китайців ставка медичного страхування становить близько 65%, решта субсидується урядом. Для того, щоб пом'якшити тиск фінансування медичних установ, медичні страхові агентства також оплачували спеціальні засоби для лікування пацієнтів.

Ціна життя. Скільки коштує лікування коронавірусу в США, Китаї, Іспанії та Україні

Україна

У приватній лікарні ПЛР-тестування коштує від 2 400 гривень. Якщо його проводитимуть у вас вдома, то доведеться доплатити ще 500 гривень.

Експрес-тести коштують дешевше – від 420 гривень, проте ці тести мають низьку чутливість, і масово їх не можна використовувати. Єдиним джерелом встановлення діагнозу є ПЛР-тестування, як наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Українці можуть отримати консультацію та зробити тест у приватній лікарні. Прийом у сімейного лікаря коштує від 500 гривень. Онлайн-консультація — 200 гривень. У разі, якщо ви маєте декларацію з сімейним лікарем із приватної лікарні, то прийом буде безкоштовним.

Деякі компанії почали продавати спеціальну страховку від коронавірусу — вона коштує від 550 гривень на місяць. Якщо ви захворієте, то страхова компанія оплатить пʼять тисяч гривень на ваше лікування. У разі смерті від коронавірусу виплата становитиме 50 тисяч гривень.

Лікування в державній лікарні – безкоштовне (але не зовсім).

За словами мера Києва Віталія Кличка, лікування одного пацієнта може коштувати від пʼяти до 15 тисяч гривень на добу, проте реальна ціна лікування може бути і є на порядок вищою.

Чого тільки коштує лікування препаратом "Біовен", вартість якого коливається від 1292 гривень до 8740 гривень.

Неодноразово пацієнти, які вже перехворіли коронавірусом розповідали, що витратили на лікування шалені гроші. Так, одесит Шахін Асадов, який лікувався в Одеській міській інфекційній лікарні розповів, що майже 25 тисяч гривень йому довелося витратити лише за перших 2 дня госпіталізації. Він заплатив за халати для медпрацівників та ліки, при чому не купував їх особисто, а просто віддав гроші медикам.

В свою чергу, Максиму Головкіну, який став першою в Одеській області людиною з підтвердженим діагнозом Covid-19, виписали препаратів на 40 тисяч гривень.

Варто відзначити, що тривалість хвороби у кожного пацієнта може досягати двох, трьох тижнів, в залежності від тяжкості її перебігу.

Ціна життя. Скільки коштує лікування коронавірусу в США, Китаї, Іспанії та Україні
Ціна життя. Скільки коштує лікування коронавірусу в США, Китаї, Іспанії та Україні

Як повідомляв APnews, одесит розповів про перші симптоми коронавірусу і реалії лікування в Україні.

Новини партнерів

МОЗ розпочав підготовку до другої хвилі коронавірусу
Продавці без масок і відкриті ларьки з шаурмою: як Київ починає "оживати" після суворого карантину. Фоторепортаж