Цифри у коронастатистиці більше не лякають. Психолог пояснила, чому українці масово ігнорують карантин

Цифри у коронастатистиці більше не лякають. Психолог пояснила, чому українці масово ігнорують карантин
Ексклюзив
Читать на русском

Чому рівень безвідповідальності зростає разом з цифрами у коронастатистиці – з’ясовувала редакція APnews.

Останні два тижні в Україні фіксували шалені антирекорди захворюваності на коронавірус. При цьому, число інфікованих зростало прямо пропорційно числу українців, які порушували карантин. Чого тільки варта Одеса, на пляжах і вулицях якої 28 і 29 червня панувала справжня анархія.

Чому рівень безвідповідальності зростає разом з цифрами у коронастатистиці – з’ясовувала редакція APnews.

Психолог Ірина Басиста роз’яснила, чому в Україні наразі спостерігається парадокс: кількість хворих зростає, а настрій суспільства тільки «покращується».

"По-перше – всі втомилися від постійного натиску. Коли ми втомлюємося, то починаємо захищатися таким чином. Було велике інформаційне поле, в якому було багато тривоги і люди, звичайно ж, втомилися. Вмикаються захисні механізми, і людина починає ігнорувати, думати, що "мені це не загрожує", знаходити якісь підтверджуючі фактори.

Наприклад, багато хто говорить "у мене ніхто зі знайомих не перехворів". Також у деяких людей є таке магічне мислення "мене пронесе", "у мене є амулет" чи "мені щастило завжди". Я думаю, що це дві вагомих причини, які впливають на ігнорування карантину", - наголосила психолог.

На її думку, ігнорування встановлених правил карантину – це своєрідний захисний механізм.

Також Ірина Басиста пояснила, чому залякування людей цифрами у коронавірусній статистиці не допоможе підвищити рівень соціальної відповідальності українців.

"Страх – це емоція, яка виникає на стимул. Страх як фізіологічна емоція не може існувати 20-40 хвилин, адже це реальна реакція організму на якусь загрозу. Єдине, що може нас реально утримувати – це свідомість, розуміння ситуації. Страхом не утримаєш, тому що ця емоція діє тільки тоді, коли є загроза.

Людей потрібно утримувати (ред. – від порушення карантину) не за рахунок страху, а за рахунок усвідомлення цієї проблеми, як вона впливає, які наслідки цього можуть бути. Тільки тоді людина, розуміючи, до чого може призвести ігнорування карантину, може прийняти рішення, що «так, я буду дотримуватися правил карантину».

Якщо більше інформувати людей, не лякати цифрами, а просто давати інформацію, говорити, як це може впливати, що, по суті, роблять масмедіа.

Якщо коротко, то люди втомилися, вони хочуть ігнорувати і мати те життя, яке вони мали до карантину", - резюмувала психолог.

Варто зазначити, що ще чотири дні тому, 26 червня, Україна побила абсолютний антирекорд з кількості захворілих на коронавірус за добу - 1 109 випадків, а вже 29 числа тисячі українців "полонили" Одесу, ігноруючи карантин.

Новини партнерів

Анархія на вулицях Одеси: інфекціоніст прогнозує новий масштабний спалах Covid-19
На Волині чоловік зірвав понад 100 червонокнижних лілій, щоб привітати дружину з днем народження