Церемонія сходження Благодатного вогню пройде без паломників

Церемонія сходження Благодатного вогню пройде без паломників
Читать на русском

Церемонія транслюватиметься онлайн.

Церемонія освячення Благодатного вогню пройде в Єрусалимі, в храмі Гробу Господнього у суботу, 18 квітня, як і було заплановано, однак паломники не будуть присутні на заході у зв’язку з обмеженнями, введеними через пандемію коронавірусу. Про це повідомляє APnews з посиланням на МЗС Ізраїлю.

Наразі, точно невідомо, як саме проходитиме церемонія.

"Релігійні делегація з різних країн НЕ будуть висаджуватися зі своїх літаків, щоб не порушувати карантинні вимоги Ізраїлю. Вони отримають вогонь на борту літаків", - йдеться в повідомленні.

Очікується, що в Храмі Гробу Господнього будуть присутні максимум 10 або 15 людей – тільки представники різних Помісних православних Церков, які, в супроводі поліції, доставлять Благодатний вогонь з Храму в аеропорт Бен-Гуріон.Однак, МЗС та Міноборони Ізраїлю припускають, що до цього часу в країні можуть посилити обмежувальні заходи.
Церемонія сходження Благодатного вогню в Храмі Гробу Господнього буде транслюватися в прямому ефірі.

Церковна церемонія отримання Благодатного вогню, до якої завжди долучалися десятки тисяч вірян, раніше традиційно проходила з самого ранку і складалася з низки ритуалів.

Відомо, що в полудень від Єрусалимської патріархії починалася Хресна хода до Гроба Господнього, яка завершувалася перед входом в кувуклію. В печеру вносили велику лампаду, в якій повинен запалати головний вогонь і 33 свічки (по числу років земного життя Спасителя).

Потім Єрусалимський патріарх входив всередину кувуклії. Після цього вхід в каплицю опечатувався і наступала тиша в очікуванні дива. Після паузи патріарх виносив з кувуклії лампаду з Благодатним вогнем.

Як повідомляв APnews, представники ПЦУ (Київського патріархату), УПЦ (Московського патріархату) та Української греко-католицької церкви висловили свою думку з приводу запуску проекту "Великдень вдома".

Новини партнерів

Давайте не перетворюватись на ображених дітей, яким заборонили морозиво: Зеленський прокоментував карантин в Україні
Замах на "Мультика": Херсонські слідчі показали зброю і місце засідки кілера