"Це просто ляпас": Посол України у Німеччині вимагає поставити пам’ятник українським жертвам війни у Берліні

"Це просто ляпас": Посол України у Німеччині вимагає поставити пам’ятник українським жертвам війни у Берліні
Читать на русском

Андрій Мельник обурився тим, що роль України та кількість її жертв у Другій світовій війні недооцінюють.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник висловив критику з приводу того, що "український народ у контексті вшанування жертв Другої світової війни практично залишається поза увагою".

Про це повідомляє APnews з посиланням на інтерв’ю українського дипломата Deutschlandfunk.

"Мої співвітчизники були, чесно кажучи, шоковані, коли вчора прочитали передову статтю Федерального міністра закордонних справ Гайко Мааса для журналу Spiegel. Жодного разу у цій статті не згадується Україна. Абсолютно жодного. І знову ж таки говориться про "Росію та інші країни колишнього Радянського Союзу".

При цьому СРСР розвалився вже майже 30 років тому", - наголосив Мельник, відповідаючи на питання, що "сьогодні (ред. – у Німеччині заходи проходять 8 травня) в Берліні відбуваються головні заходи з відзначення завершення Другої світової війни, краху нацистського режиму. Ви вважаєте, що роль саме України на цих заходах відзначають замало?".

Також посол України в Німеччині заявив:

"Таке формулювання, але насамперед — ось такий підхід є для нас, українців, є образливим. Це просто ляпас. Адже це, по суті, можна розцінювати так, як ніби Третій Рейх вбив так собі - поміж іншим - 5 мільйонів українців, але ж це зовсім не варте згадки у ключовій статті на тему завершення війни".

"До цих пір ми ввічливо, можливо занадто ввічливо просили наших німецьких друзів і партнерів спорудити у центрі Берліна пам’ятник тим вісьмом мільйонам українських жертв нацизму.

На жаль, досі не було належної реакції. Відтепер ми більше не будемо просити, а будемо вимагати, аби ці українські жертви німецької війни на поневолення нарешті були достойно вшановані", - наголосив Андрій Мельник.

Як повідомляв APnews, Зеленський має намір встановити Дзвін Миру в Донецьку і Дзвін Єдності в Сімферополі.

Читайте також:

Новини партнерів

Вчені отримали найякісніший в історії астрономії знімок Юпітера
У Мелітополі пенсіонер розмахував забороненим прапором СРСР і одразу нарвався на поліцію