"Це призведе до шоку міжнародних партнерів" - глава спілки журналістів засудив блокування опозиційних телеканалів

"Це призведе до шоку міжнародних партнерів" - глава спілки журналістів засудив блокування опозиційних телеканалів
Читать на русском

Акцент знову робиться на відсутності рішення суду.

Блокування найбільших опозиційних телеканалів в Україні означає вихід влади за рамки правового поля. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву глави Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Томіленко ще раз підкреслив, що блокування будь-яких телеканалів може відбуватися тільки за рішенням суду після дебатів і за рішенням медіарегулятора. Зрозуміло, самі ЗМІ також повинні отримати право на свій захист.

"Тут позасудовим способом відбувається блокування телеканалів, ЗМІ з величезною аудиторією, при чому це ті ЗМІ, куди до останнього приходили представники влади, "Слуг народу", тобто, навіть таким чином вони підтверджували, що взаємодіють з українською аудиторією", - заявив Томіленко .

Таким чином подібне рішення президента Зеленського, так само як і РНБО, є наступ на свободу слова. Подобюное рішення може привести тільки до інформаційного вибуху і шоку від міжнародних партнерів.

"Мова йде про надзвичайну ситуацію. Ми будемо інформувати Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, наших партнерів - Офіс ОБСЄ з питань свободи слова. І, очевидно, що вже найближчим часом в робочому форматі всі міжнародні інституції, які займаються питаннями свободи слова, реагуватимуть на цю ситуацію, вивчати всі підстави для такого рішення, і з'явиться публічна реакція", - пообіцяв Томіленко.

З критикою такого рішення РНБО і Зеленського виступили також журналісти і політики. Причому критикувати таке рішення стали не тільки опозиційні нардепи, а й, наприклад, представник "Слуги народу" Євген Шевченко.

Новини партнерів

"Наступ на правду": власник телеканалів "112 Україна", NewsOne та Zik назвав указ Зеленського незаконним
Провайдери обрубали трансляцію ZIK, NewsOne та 112 ще до початку дії санкцій Зеленського