"Це не про політику": Ляшко роз'яснив, навіщо Україні легалізація марихуани

"Це не про політику": Ляшко роз'яснив, навіщо Україні легалізація марихуани
Читать на русском

За його словами, марихуану дозволили використовувати в лікувальних країнах і Україні також варто було б переглянути це питання.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що розв'язання питання легалізації медичного канабісу є важливим для тяжкохворих пацієнтів.

Про це Ляшко заявив в коментарі "РБК-Україна", передає APnews.

"Як лікар, переконаний, що варто говорити та пояснювати про медичний канабіс.

Легалізації канабісу в медичних цілях – це у першу чергу, про розв'язання питання зменшення болю для важкохворих. А не політика. Терапевтичне застосування канабісу підтверджене вченими для важкохворих пацієнтів, зокрема онкохворих і паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів із депресією та тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом", - зазначив санлікар.

За його словами, марихуану дозволили використовувати в лікувальних країнах і Україні також варто було б переглянути це питання.

"Україні вже також варто переглянути питання дозволу використання канабісу в медичних цілях для осіб, які потребують такого виду лікування. Вживання канабісу з медичною ціллю дозволено у – Данії, Австрії, Італії, Канаді, Швейцарії, Польщі, Фінляндії, Північній Македонії. Також, медична марихуана дозволена в Туреччині, Ізраїлі, Росії, Замбії, Зімбабве, Перу, Таїланді, Вануату та Панамі", - зазначив Ляшко.

Також санлікар додав, що необхідно легалізувати марихуану без ажіотажу, оскільки в пріоритеті – допомога важкохворим людям.

"Як показує практика цих країн, легалізувати медичний канабіс цілком реально без ажіотажу. Але за умови, що у пріоритеті стоять люди, які залежні від болю", - констатував Віктор Ляшко.

Як повідомляв APnews, в Україні хочуть легалізувати коноплю для медичних та інших цілей.

Новини партнерів

"З Днем народження, Зеленський!": президента України привітав відомий голівудський режисер
Раді запропонували карати українців гривнею за "кондиціонери, що капають"