"Це наша історія": Кулеба відреагував на глузування Лаврова щодо Дня хрещення Русі

"Це наша історія": Кулеба відреагував на глузування Лаврова щодо Дня хрещення Русі
Читать на русском

Кулеба підкреслив, що спроби Москви називатися центром – не нові.

Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до росіян, звинувативши їх у намаганнях приватизувати чуже.

Про це міністр заявив під час брифінгу, передає APnews.

Таким чином Кулеба прокоментував реакцію Росії на встановлення Дні української державності 28 липня, в День хрещення Русі-України.

Йдеться, зокрема, про заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова, який заявляв, що Україна зібралась "приватизувати День хрещення Русі". Також він вирішив пожартувати, сказавши, що "можливо, скоро буде вирішено паном Зеленським, що і Новий рік можна святкувати тільки в Україні".

"Для всіх людей, не позбавлених здорового глузду і розуміння історії, коментарі міністра закордонних справ Сергєя Лаврова щодо цього указу президента України і взагалі щодо української історії є недоречними, історично некоректними. Дуже прикро бачити чергове перетворення дипломатії на пропаганду у виконання російських дипломатів.

Російські колеги, Україні на відміну від вас не потрібно нічого приватизувати. Ми як були на своїй землі тисячі років, так і лишаємось на ній. Це ви намагаєтесь привласнити чужу історію, чужі страви, чужу культуру. Україна була, є і буде", - наголосив міністр закордонних справ.

Він підкреслив, що спроби Москви називатися центром – не нові. Це триває вже сотні років.

"Два Києва немає. Є один Київ і це український Київ. Це столиця української держави. Він з самого початку був столицею Древньої Русі. Це наша історія. Наше сьогодення. Наше минуле", - наголосив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, глава МЗС РФ Лавров назвав Кримську платформу "несправжньою політикою".

Новини партнерів

Гендиректор ВООЗ закликав країни готуватися до нової пандемії COVID-19
Судді з Росії засуджують українських паралімпійців - президент НКСІУ