"Це геополітика": Разумков заявив, що Україна проти ПП-2 через загрозу "газової голки"

"Це геополітика": Разумков заявив, що Україна проти ПП-2 через загрозу "газової голки"
Ексклюзив
Читать на русском

За словами голови ВР, будівництво Північного потоку-2 для України - передусім питання геополітики, а не економіки

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що Україна виступає проти "Північного потоку-2", тому що його будівництво - це питання не економіки, а геополітики і безпеки як України, так і Європи.

Про це спікер парламенту сказав в "Першому подкасті" журналісту і телеведучому Василю Апасову.

"Чому ми відстоюємо і виступаємо проти Північного потоку-2? Тому що для нас питання газотранспортної системи - це, в першу чергу, питання не економіки, а геополітика і безпека", - сказав Разумков.

При цьому додав, що безпеку тут можна розділити на дві складові - безпека Європи та безпосередньо України.

"Безпека Європи, тому що ми на собі добре відчули, що таке газова голка і як вона може використовуватися. І як вентиль перекривається перед новим роком і до яких наслідків це може призвести. Цю позицію МЗС України теж доносить, думаю, будуть доносити й далі", - сказав спікер парламенту.

Що стосується безпеки України - за словами Разумкова, РФ розуміє, що відбувається транзит газу через Україну і це теж виступає певним стримуючим бар'єром для більш агресивної політики дій щодо України.

"При появі альтернатив, повномасштабних, яким і є ПП-2, цей аргумент буде якщо не знівельовано, то серйозно зменшено", - резюмував він.

Нагадаємо, глава парламенту Дмитро Разумков дав велике інтерв'ю журналісту Василю Апасову. У ньому він, зокрема, відповів на ряд питань: про свою зарплату, притиснення російськомовних в Україні, історії з санкціями проти каналів і нардепів, а також про те, що станеться, якщо Україну завтра візьмуть в НАТО.

Читайте також:

Новини партнерів

У центрі Києва після параду вандал осквернив постамент з українським прапором, - фото
Еммануель Макрон може відвідати Україну до кінця року, – глава МЗС Франції