Це дно дна: Бужанський розповів про конфлікт з В'ятровичем і "банкет" на річницю Голодомору

Це дно дна: Бужанський розповів про конфлікт з В'ятровичем і "банкет" на річницю Голодомору
Ексклюзив
Читать на русском

Бужанський зазначив, що кількість їжі на фуршеті виглядало "хамськи і непристойно", а також образливо стосовно жертв Голодомору

Український блогер, народний депутат від партії "Слуга народу" Максим Бужанський прокоментував скандал навколо колишнього директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича через фуршету на річницю Голодомору. Про це він повідомив в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV.

Бужанський зазначив, що кількість їжі на фуршеті виглядало "хамськи і непристойно", а також образливо стосовно жертв Голодомору.

"Що вийшло? Так вийшло за дивним збігом обставин, що його діяльність на посаді директора Інституту національної пам'яті супроводжувалася постійно якимись ситуаціями, в яких ряд громадян пише звернення, підозрюючи його в банальному крадіжці. В тій ситуації, про яку ми говоримо, був міжнародний форум, присвячений річниці Голодомору. Дійсно важливий захід, подія. Там був фуршет. Зі своїх скромних етичних уявлень про те, що добре, а що погано, я б, напевно, обмежився склянкою води і шматком хліба для гостей. Якщо ви голодні, ви їдете в кафе. Мені здається, що так було б правильно. Але все бачили фотографії, які я викладав: канапе з червоною рибою, шоколадні тістечка. Виглядало це хамськи і непристойно, це плювок в бік пам'яті загиблих від голоду, це неприйнятно", - сказав народний депутат.

Він підкреслив, що, крім цього, виникало питання про крадіжку грошей з бюджету, оскільки людей було набагато менше, ніж заявлялося.

"І тут був нюанс. Він заявив годування 400 осіб протягом трьох днів, з бюджету на це пішло близько 400 тисяч гривень. Виникає банальне запитання: люди, які були присутні на цьому заході, люди, які вели відеозйомку, там не було 400 осіб, не було навіть, коли відкрилося захід, коли всі прийшли. Не було навіть половини. А протягом усього процесу теж не було, і їжі було рівно стільки, скільки було. А де ж гроші? Є припущення, що пан В'ятрович вкрав на Голодомор. По-моєму, це дно дна. Вкрасти на Голодомор - це навіть для фракції "Європейська солідарність" перебір і занадто. Його викликали в Державне бюро розслідувань, він вважає, що він має рацію. Може бути таке? насправді немає, але в теорії так. Прийди, покажи документи, спокійно відповісти на питання. Він починає розповідати про те, що це спроба перешкодити вивченню Голодомору, атака Путіна на нього. Як тільки ми чуємо "Росія", "Путін" і все інше - вкрали", - упевнений Бужанський.

Як повідомляв APnews раніше, державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу про можливе розкрадання бюджетних коштів на банкеті-фуршеті форуму, присвяченого 85 річниці Голодомору, а не стосовно колишнього глави Інституту національної пам'яті Володимир В'ятровича.

Новини партнерів

Адвокат розповів, чи прийде Порошенко в суд у "справі Семочко"
В Одесі під час тренувального польоту загинули два пілоти: перше відео