Танкер "Делфі" можуть розрізати на частини, щоб прибрати з одеського пляжу: чек - від мільйона доларів

Танкер "Делфі" можуть розрізати на частини, щоб прибрати з одеського пляжу: чек - від мільйона доларів
Читать на русском

Адміністрація морських портів припускає такий варіант підйому судна.

Затонулий на узбережжі Одеси танкер "Делфі" можна прибрати з моря за допомогою компанія, яка розріже його на дві частини.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву в.о. директора Адміністрації морських портів України (АМПУ) Олександра Голодницького.

За його словами, АМПУ припускає такий варіант підйому судна.

"Наведу приклад, зараз в залі знаходиться представник однієї турецької компанії, яка, в принципі, має відповідне обладнання: прийшла, на дві частини розрізала: носову підняла, поклала і відвезла, повернулася, забрала машинне відділення і відвезла. Зрозумілий спосіб, але це різка. Чек від мільйона доларів. Далі якісь ще додаткові витрати", - наголосив Олександр Голодницький і зазначив, що в тендері Адміністрація морпортів встановила вимоги застрахувати ризики перед третіми особами, які можуть виявитися в ситуації екологічної небезпеки.

"Приклад з турецькими судновласниками, причому, які можуть це зробити ідеально, але дорого, що викличе питання і це порізка - я навів", - зазначив в.о. директора АМПУ.

Як сказав Голодницький, протягом 20 днів після того, як комісія ДСНС прийме рішення про передачу АМПУ танкера – будуть вестися переговори і підпишуть відповідний договір. На оскарження буде 10 днів.

"Щодо виконання робіт - суднопідйому, на чому ми все-таки намагаємося зробити акцент, або порізка - це принципове має значення - я не хотів би на себе брати відповідальність за цей другий термін. Знову ж скажу, що близько трьох тижнів іноземний судновласник, про якого я говорив, він давав на те, що з моменту укладення договору ... Три тижні на мобілізацію техніки сюди, прихід, митне оформлення, час на ввезення, і так далі, операцію - на дві частини порізали там і поклали. Суднопідйом, на його думку, це буде все-таки трохи довше", - констатував він.

Наразі, за його словами, ще рано про це говорити.

"Десь до середини - кінця серпня місяця ми підписуємо договір", - додав в.о. директора АМПУ.

Як повідомляв APnews, у Чорному морі через витік палива з "Делфі" могло загинути все живе.

Новини партнерів

НАБУ та САП викрили махінації з квартирами для нацгвардійців на понад 17 млн гривень
Копи встановили кордон і шукають небезпечні предмети у протестувальників під ОП