Таліби в Афганістані за півроку вбили понад сотню військових та чиновників - ООН

Таліби в Афганістані за півроку вбили понад сотню військових та чиновників - ООН
Читать на русском

Все це відбувається на тлі обіцянок про амністію від тих самих талібів.

Таліби вбили понад 100 чиновників, військових та тих, хто співпрацював з міжнародними військами з моменту захоплення влади в Афганістані. Інформацію з цього достовірних джерел отримала Організація Об'єднаних Націй.

Про це APnews повідомляє з посиланням на The Guardian.

За словами генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, "понад дві третини" смертей сталися в рамках позасудових страт. Причому це сталося на тлі того, що таліби обіцяли "загальні амністії" для тих, хто був пов'язаний з колишнім урядом і Силами коаліції на чолі зі США.

Також політична місія ООН з джерел, "які заслуговують на довіру", отримали інформацію про позасудові вбивства півсотні людей, яких підозрювали у зв'язках з ІДІЛ. У розпорядженні організації є дані про "насильницькі зникнення та інші порушення, що зачіпають право на життя та фізичну недоторканність" колишніх членів уряду та коаліції.

"Правозахисники та працівники ЗМІ також продовжують зазнавати нападів, залякування, переслідувань, довільних арештів, жорстокого поводження та вбивств", - заявив Гутерріш.

Генсек ООН заявив, що за цей період вбили вісім цивільних активістів, у тому числі троє талібами і троє екстремістів "Ісламської держави", а 10 зазнали тимчасових арештів, побиття та загроз з боку талібів.

Раніше APnews повідомляв, що в Афганістані вагітні жінки продають органи та дітей, щоб прогодувати сім'ю.

Новини партнерів

На Закарпатті підлітки розхитали та обірвали підвісний міст через річку, постраждала 13-річна дівчинка
Третьякова підписала смертний вирок чинній владі – Чаплига