Священик розповів, як святити паску при пандемії і безпечно дотримуватися релігійних традицій

Священик розповів, як святити паску при пандемії і безпечно дотримуватися релігійних традицій
Ексклюзив
Читать на русском

В ексклюзивному коментарі для APnews священик, отець Михаїл Гориславець з Кременчука розповів, як правильно і, найголовніше, безпечно, дотримуватися традиції під час карантину

В цьому році корективи у святкування релігійних свят внесла пандемія і повсюдний карантин, який запровадили для запобігання поширенню коронавірусу Covid-19.

Так, Великдень (19 квітня), Вербна неділя (12 квітня) і поминальні дні пройдуть в умовах жорсткого карантину, а тому, з походами в церкву потрібно бути дуже обережними.

В ексклюзивному коментарі для APnews священик, отець Михаїл Гориславець з Кременчука розповів, як правильно і, найголовніше, безпечно, дотримуватися традиції в цей нелегкий період.

За його словами, в селах люди зможуть залишити кошики перед воротами, а священик проїде та освятить їх. Водночас священик зазначив, що у великих містах організувати подібне складно і запропонував кілька варіантів виходу з ситуації, що склалася:

  1. варіант - освятити паски на заводі;
  2. варіант - у кожного вдома є водохресна вода (якщо немає, то можна ще в церкві набрати) і в родині - бажано, щоб чоловіки - після того, як подивляться онлайн-трансляцію будь-якої служби, цією водохресною водою освятити паски самому.
  3. варіант - прийти до церкви в масці та стояти на відстані два метри один від одного.
  4. варіант - не обов'язково приходити до церкви в один і той же час з усіма. Можна прийти в суботу і в неділю на протязі дня.

"Така ж проблема з поминальними днями. Люди рік не ходять на кладовище до своїх родичів, але раз на рік треба прийти. А протягом року не можна прийти? Ми самі собі робимо проблему. Те ж саме й у Вербну неділю. Наріжте собі верби, багато не треба - одну - дві гілочки, її потім все одно викинуть, і вдома побризкати святою водою. Це не таїнство, де обов'язкова присутність священика", - пояснив отець Михаїл.

Читайте також:
У Кременчузі священики ПЦУ запустили стріми богослужінь і збирають донати

Як раніше повідомляв APnews, церемонія сходження Благодатного вогню пройде в Єрусалимі, в храмі Гробу Господнього в суботу, 18 квітня, як і було заплановано, однак паломники не будуть присутні на заході у зв'язку з обмеженнями, введеними через пандемію коронавірусу.

Новини партнерів

Без відмови від свого громадянства: українцям хочуть спростити умови отримання паспорту РФ
В Україні розглянуть послаблення карантину в другій половині квітня