Свобода для шкуродерів і вбивць: чому зоозахисники збунтувалися проти закону про полювання "Слуги народу"

Свобода для шкуродерів і вбивць: чому зоозахисники збунтувалися проти закону про полювання "Слуги народу"
Ексклюзив
Читать на русском

Тварини не зможуть сховатися від мисливців навіть в нацпарках і заказниках

Законопроект №3200-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)", який запропонував народний депутат від "Слуги народу" Сергій Литвиненко, викликав резонанс серед зоозахисників та екологів.

Редакція APnews розібралась в нюансах документу та опитала експертів, щоб дізнатись, що не так з проектом закону про полювання.

Голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк впевнений, що законопроект вигідний тільки любителям елітного полювання.

"Зокрема введення визначення "вольєру мисливського" визначає можливості огородження до 100 га лісу та добування утримуваних в ньому тварин користувачем мисливських угідь або за його дозволом. Фактично це відкриває шлях до узаконеного відстрілу диких тварин на величезних площах, які звичайно "загородити" буде неможливо, та й вимог до огорожі законодавець не передбачує", - зазначив еколог.

При цьому він вказав, що проект закону розширює поняття мисливство та вводить дозвіл на вбивство тварин, які перебувають у неволі. Таким чином, відстріл тварин буде проводитися без обмежень. Крім того, Гаврилюк вказав, що вводиться дозвіл на так званий "селекційний відстріл" та повертається "царське полювання", що було заборонене за третього президента України Віктора Ющенка.

"Він відкриває можливості озброєним багатіям творити тотальний розстріл усього живого у лісах, на полях та болотах держави. 46 мільйонів гектарів мисливських угідь надано в Україні у користування різноманітним організаціям та особам (майже 80% території держави). Вся ця територія тепер може перетворитися в пекло для тварин. Проте законодавець хоче дозволити полювання у національних природних парках України, заказниках, в охоронних зонах об’єктів природно-заповідного фонду, де воно зараз заборонено. А це ще 3,3 мільйона гектарів, це менше, ніж 5,6% території України", - пояснив еколог.

За його словами, однією з умов виникнення таких законопроектів стала ліквідація Міністерства екології.

Читайте також:
Кривавий бенкет або ослаблення умов відстрілу: в Раді під виглядом "захисту полювання" намагаються протягнути браконьєрський закон

В свою чергу, віце-президент ГО "Асоціація зоозахисних організацій України" Марина Суркова вважає, що законопроект вигідно "протаскувати" браконьєрам і живодерам, які жадають кривавого, масового і безконтрольного знищення тварин дуже жорстокими методами.

"В законопроекті містяться норми, якими надається можливість користувачам мисливських угідь називати ці угіддя мисливськими вольєрами та здійснювати там знищення тварин без застосування правил полювання. Ці вольєри можуть бути яких завгодно розмірів. Від декількох квадратних метрів до кількох тисяч гектар... І всі дикі тварини, які мешкають в цих угіддях будуть вважатися власністю користувача цих мисливських угідь, яких він утримує і "розводить" в напіввільних умовах або в неволі, а тому держава не матиме на них жодних прав", - пояснює зоозахисниця.

Таким чином, добувати та знищувати тварин можна буде:

  • без дозволу на полювання, бо це ж не вважатиметься полюванням;
  • в заборонених для полювання місцях, а саме в заповідниках, на відтворювальних ділянках та таке інше;
  • у заборонений час - в період розмноження тварин або вночі;
  • з застосуванням клеїв, петель, капканів, підрізів, закотів, гачків, самострілів, ловчих ям, отруйних та анестезуючих принад, газу та диму, вибухових речовин, приладів нічного бачення, з під'їзду на автомототранспорті, з літаків та вертольотів, з автоматичної зброї;
  • на заборонених для полювання тварин, що занесені до Червоної книги України.

"Жорстоке поводження з тваринами в цих угіддях також буде легалізовано. Можна буде добути тварину за допомогою, наприклад, капкану, гачка або ловчої ями. Коли тварина буде довго помирати, стікаючи кров’ю, відчуваючи нестерпний біль, страх і безвихідь. Жодна нормальна адекватна людина не запропонує законодавчо закріпити можливість безконтрольного знищення всього живого. Але є збочені багатії, які мріють взяти автомати, і з автомобілів чи вертольотів розстрілювати вагітних самиць або дитинчат диких тварин, або ж в маленькому вольєрі у 20 квадратних метрів постріляти по живих мішенях. Можливо також будуть приїжджати з дітьми та привчати своїх дітей стріляти по живим мішеня", - зазначила Суркова.

При цьому вона вказала, що прийняття законопроекту 3200-1 призведе до:

  • легалізації браконьєрства і жорстокого поводження з тваринами;
  • полювання в національних природних парках України, заказниках та в охоронних зонах об’єктів ПЗФ та в період розмноження тварин;
  • безконтрольного жорстокого знищення всіх без виключення тварин в дикій природі, в тому числі й тих, що занесені до Червоної книги України.

Редакція APnews зв’язалась з ініціатором законопроекту Сергієм Литвиненко, щоб дізнатися його позицію з цього питання, але народний депутат відмовився коментувати документ, який сам і запропонував Верховній Раді.

Новини партнерів

Зеленський заявив, що закінчить війну на Донбасі до кінця президентського терміну
У міськраді Вишневого розповіли, чи закриють місто через спалах коронавірусу у гуртожитку