Світові ЗМІ проявляють величезний інтерес до можливості виробництва вакцини в Україні

Світові ЗМІ проявляють величезний інтерес до можливості виробництва вакцини в Україні
Читать на русском

Ряд ЗМІ і експертів відзначають, що Президент Зеленський, міністр охорони здоров'я Степанов і головний санлікар Ляшко "потрапили в капкан власної політичної заангажованості"

8 грудня 2020 року в ході зустрічі в Москві між головою Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктором Медведчуком, директором НІЦЕМ ім. Н. Ф. Гамалії Олександром Гінцбургом і генеральним директором Російського фонду прямих інвестицій Кирилом Дмитрієвим була досягнута домовленість про можливість виробництва вакцини від COVID-19 «Супутник V» в Україні - на харківському підприємстві «Біолік». Про це повідомляє MIGnews.

Представники російської сторони оголосили про готовність укласти угоду про трансфер технології, а також про передачу сировини - клітинної лінії для виробництва вакцини в Україні. Це стало можливим завдяки діяльності спільної українсько-російської робочої групи, створеної за підсумками зустрічі президента РФ Володимира Путіна з Віктором Медведчуком.

2 січня 2021 року Віктор Медведчук заявив, що українська фармакологічна компанія «Біолік» подала до Міністерства охорони здоров'я України заявку на реєстрацію російської вакцини від коронавіруса «Супутник V» для її виробництва.

Керівник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв також повідомив, що вони готові почати спільні клінічні дослідження комбінації вакцини «Супутник V» і препарату англо-шведської компанії AstraZeneca на території України, виробництво вакцини в Україні і використовувати можливість застосування комбінації вакцин «Супутник V» і AstraZeneca .

Досягнута домовленість про виробництво вакцини в Україні та інформація про спільні клінічних дослідженнях вакцин AstraZeneca і «Супутник V» на території України набули широкого розголосу і викликали величезний у світових ЗМІ. Першим про це повідомило агентство Reuters, а пізніше - ще одне світове агентство Euronews і найбільший новинний портал Yahoo, який розмістив вказаний матеріал на багатьох мовах, а також CNN IBN.

Великий інтерес дана інформація викликала в США і Канаді, де про це повідомили провідна газета National Post, газети The Guardian, The Chronicle Herald, The Telegram і ряд інших, а крім того, канадське новинне агентство YCNews Agency. У США цю інформацію широко висвітлили провідне американське новинне видання U.S. News & World Report і Мetro, ряд новинних мереж радіостанцій, які налічують кілька десятків мовників (Midwest Communications, Salem Radio Network і т. д.), Ділові ЗМІ США, зокрема американське ділове видання Street Insider, Financial Editorial, галузеві та медичні видання.

У Європі про це теж написали безліч ЗМІ - British Herald, Швейцарська громадська радіокомпанія та ряд інших.

Значний резонанс дана новина отримала також в Індії, де про неї написали провідна газета країни Hindustan Times, впливовий діловий сайт Moneycontrol.com і ділова газета Business_Standard, сайти Microbiozindia, Reportwire і Devdiscourse.

Однаково жваво відреагували на інформацію арабські медіа, зокрема телеканал Al Arabiya Network і ізраїльська The Jerusalem Post, а також ЗМІ Африки і Азії, Туреччини, Алжиру, Малайзії, Сінгапуру, Філіппін та інших країн.

Такий інтерес свідчить про те, що світова спільнота серйозно ставиться до потенціалу російської вакцини «Супутник V».

Ряд ЗМІ і експертів відзначає, що Президент Зеленський, міністр охорони здоров'я Степанов і головний санлікар Ляшко, які заявляють, що Україна не буде купувати російську вакцину, потрапили в капкан власної політичної заангажованості - залежні від своїх заокеанських кураторів, вони діють в їх інтересах, а не в інтересах українських громадян. Хоча цілком очевидно, що влада, особливо під час пандемії, повинна зробити все, щоб перш за все захистити українців, їхнє життя і здоров'я.

Новини партнерів

У поліції назвали попередню причину загибелі сина Корбана
«Зламаю тебе!»: у Києві водій погрожував поліції через недопуск до ялинки