Світ йде на карантин: які країни вже вдруге ввели локдаун і чи потрібен він Україні насправді

Світ йде на карантин: які країни вже вдруге ввели локдаун і чи потрібен він Україні насправді
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews зібрала список країн, які ввели локдаун через COVID-19 та з'ясувала, чи потрібна тотальна заборона Україні.

Пандемія коронавірусу знову починає набирати обертів, десятки країн світу б'ють рекорди зі смертності і захворюваності громадян. Україна поки що не наважується вводити тотальний локдаун, проте багато держав саме таким чином знаходять вихід із ситуації. Світ знову закривається на карантин?

Редакція APnews зібрала список країн, які ввели локдаун через COVID-19 та з'ясувала, чи потрібна тотальна заборона Україні.

Ірландія

Ірландія стала першою країною Євросоюзу, яка повторно ввела локдаун 20 жовтня, попередньо – на шість тижнів. Влада країни закликала громадян працювати дистанційно. Також будуть закриті роздрібні магазини з товарами, крім тих, які продають товари першої необхідності. Музеї, галереї, інші заклади культури працювати не будуть, громадський транспорт скорочується. Ресторанам і барам дозволено працювати тільки на виніс, а жителям заборонено відходити від будинків далі, ніж на 5 км.

Всього випадків: 63 483

Чехія

Чехія стала другою країною в Європі, яка повторно ввела жорсткий карантин. Громадянам дозволяється виходити з дому лише за необхідності. Зокрема, локдаун ввели 22 жовтня, в рамках якого повинні тимчасово закритися для відвідувачів більшість дрібних магазинів і підприємств по наданню послуг. Останнім часом в країні зафіксовано різке зростання летальних випадків від коронавірусу.

Всього випадків: 379 тисяч

Британія

Парламент Британії після численних дебатів підтримав пропозицію прем’єра Бориса Джонсона на чотири тижні запровадити в Англії жорсткий карантин для стримування епідемії коронавірусу. "Локдаун" почне діяти вже з опівночі 5 листопада і триватиме до 2 грудня. На цей час ресторанам і пабам, спортзалам та магазинам, які не продають товари першої необхідності, потрібно припинити свою діяльність.

Всього випадків: 1,1 мільйон

Греція

З 7 листопада і до 30 листопада Греція знову закривається на карантин. Вийди з дому громадянам буде дозволено лише за гострої необхідності: вихід на роботу, похід до магазину, відвідування лікаря, заняття спортом. При цьому, про намір вийти з дому необхідно буде повідомити владу за допомогою SMS-повідомлення на спеціальний номер.

Всього випадків: 46 892

Польща

Сусідня Польща також знайшла вихід зі складної епідеміологічної ситуації за допомогою введення локдауну. Жорсткі обмеження почнуть діяти 7 листопада і триватимуть щонайменше до 29 числа.

Всі школярі повинні будуть перейти на дистанційне навчання. Театри, кіно, галереї – все має бути закрито. Таким чином, влада намагається зменшити мобільність громадян.

Також будуть обмеження на перебування людей в церквах та магазинах, а номер в готелі зможуть зняти тільки ті громадяни, які перебувають у відрядженні.

Всього випадків: 467 тисяч

Німеччина

Альпійський регіон на півдні Німеччини оголосив про введення повного карантину. Це перше подібне рішення в країні з моменту першої хвилі коронавірусу. Зокрема, йдеться про Берхтесгаден, який межує з Австрією.
Школи, ресторани, бари, театри, тренажерні зали, кінотеатри і готелі будуть закриті, але церковні служби будуть дозволені. Гостей туристичного містечка Берхтесгаден попросили покинути місто.

Всього випадків: 609 тисяч

Італія

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте повідомив, що в чотирьох італійських регіонах з 6 листопада почне діяти жорсткий карантин. Зокрема йдеться про провінції Калабрія, Ломбардія, П'ємонту і Валле-д'Аоста.

Громадянам заборонять перебувати поза домівкою з 22:00 до 5:00. Також половина громадського транспорту припинить свою роботу на час дії жорстких обмежень.

Ресторани і бари можуть залишатися відкритими до 18:00, після чого вони можуть надавати послуги лише на винос або доставку.

Всього випадків: 790 тисяч

Франція

Франція ввела жорсткий карантин з 30 жовтня. Громадянам знову виходити з дому можна тільки на роботу, за продуктами, до лікаря або відвести дітей в школу. На цей раз дитячі сади і школи залишаться відкритими. Університети переходять на дистанційне навчання. Ресторани, бари і все непродуктові магазини будуть закриті.

Транспорт працюватиме в звичайному режимі, щоб люди могли їздити на роботу. При цьому пересуватися між містами знову заборонено.

Всього випадків: 1,54 млн

У числі останніх Австрія (133 тис. хворих) та Бельгія (468 тис. хворих). Проблема не тільки в стрімкому поширенні COVID на європейському континенті - національні системи охорони здоров'я не справляються з кількістю пацієнтів. У Бельгії медпрацівників з безсимптомним COVID-19 просять виходити на чергування.

Також існує проблема і з розподілом койко-місць для хворих. У країнах будують польові госпіталі. У столиці Хорватії, наприклад, для утримання пацієнтів з діагнозом "коронавірус" переобладнали "Загреб-Арену".

Україні потрібен локдаун?

На це запитання нам дав відповідь голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

За словами інфекціоніста, в Україні збільшується рівень захворюваності через недбалість влади, недостатній контроль з боку правоохоронних органів та безвідповідальність самих громадян.

"Питання в тому, що керівництво України поводить себе алогічно і я не можу зрозуміти їхню поведінку.

Коронавірус нам вже давно дав зрозуміти, що рівень захворюваності – це не виключно медична проблема, а і соціальна.

До тих пір, поки у нас різні органи виконавчої влади не почнуть виконувати свої обов'язки, наприклад, щоб поліція контролювала поведінку в громадський місцях, щоб всі громадяни ходили в масках, щоб Держспоживслужба виконувала свої обов'язки.

На сьогоднішній день хто б як не ставився до міністра охорони здоров'я, але ж це не його провина, що люди так себе поводять.

Я вважаю, що на сьогоднішній день вже в деяких населених пунктах, особливо у великих містах, система охорони здоров'я вже не витримує і необхідно впроваджувати жорсткий карантин, але не по всій країні.

Слід оцінювати ризики в кожному населеному пункті. Той адаптивний карантин, який МОЗ спочатку запропонувало – він має місце бути, але ж його необхідно виконувати", - наголосив Андрій Александрін.

Як повідомляв APnews, Шмигаль розповів, який вид карантину Кабмін підтримає у майбутньому.

Новини партнерів

В Держбюджет на 2021 рік заклали підвищення пенсій: хто скільки отримає
На Черкащині пенсіонери з 4-річною дитиною задихнулися газом