Суперечливий препарат від коронавірусу одобрили в США

Суперечливий препарат від коронавірусу одобрили в США
Читать на русском

Мова йде про препарат Ремдесівір, який напередодні ВООЗ визнала недієвим.

FDA схвалило противірусний препарат Веклурі (ремдесівір) для лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19. Про це APnews пише з посиланням на заяву лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської.

Інфекціоніст зазначила, що схвалення цього препарату було підтверджено аналізом даних трьох рандомізованих контрольованих клінічних випробувань, в яких брали участь пацієнти різного ступеня тяжкості.

"FDA схвалило противірусний препарат Веклурі (ремдесівір) для лікування госпіталізованих пацієнтів (дорослих і дітей у віці 12 років і старше з вагою не менше 40 кг.) Для лікування COVID-19. Veklury - це ПЕРШИЙ засіб від цього захворювання, який отримав схвалення FDA. Нагадаю, раніше FDA давало дозвіл на використання цього препарату тільки в якості «emergency use", а ми мали право його використовувати, завдяки нашому протоколу", - заявила Голубовська.

На думку лікаря, цей препарат достатньо ефективний в лікуванні пацієнтів з коронавірусом.

"У клініці ми бачимо ефект у певної категорії хворих. І ми не можемо ніяк обмежити і так невеликий ресурс складного лікування такого важкого захворювання. Так що будьте всі здорові, не хворійте і залиште вирішувати питання про лікування пацієнтів тим, хто цим займається. По- моєму, це нормально", - підкреслила Голубовська.

Варто відзначити, що скандал навколо цього препарату був викликаний дослідженням ВООЗ, яке показало, що ремдесівір не допомагає вижити госпіталізованим пацієнтам з COVID-19 і навіть не скорочує час одужання. На думку Ольги Голубовської, ці результати суперечать дослідженням раніше, який демонстрував невідому, що ремдесівір все-таки допомагає госпіталізованим пацієнтам з коронавірусом одужати швидше.

Як повідомляв APnews раніше, Україна закупить величезну партію препарату від COVID-19, який ВООЗ визнала недієвим.

Новини партнерів

Під Дніпром чоловік потонув у зерні
Британські імунологи закликали молодь відвідувати "коронавірусні вечірки"