Суд в Амстердамі визнав скіфське золото власністю України

Суд в Амстердамі визнав скіфське золото власністю України
Читать на русском

Раніше ці цінності вивезли із Криму на виставку в Амстердамі.

Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення, згідно з яким колекція "скіфського золота" належить Україні, а отже й повернутися має на територію нашої країни. Про це APnews повідомляє з посиланням на De Telegraaf.

Йдеться про колекцію з п'яти музеїв (одного київського та чотирьох кримських), яку у лютому 2014-го року вивезли для участі у виставці "Крим: золото та таємниці Чорного моря". Ця виставка проходила у Музеї Пірсона в Амстердамі.

Загалом на виставці було представлено 500 експонатів. Серед них - артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінне каміння та мечі древніх греків та скіфів. Після окупації Криму Україна заявила, що всі експонати мають повернутися до нашої країни.

Своєю чергою Росія наполягала на його поверненні до Криму. У результаті справа розглядалася в суді Амстердама - і 14 грудня 2016 року цей суд вирішив повернути Україні "скіфське золото". Однак це рішення оскаржили кримські музеї. Нарешті, зараз апеляційний суд повторно підтвердив, що колекція "скіфського золота" має повернутися Україні.

Раніше APnews повідомляв, що з України намагалися вивезти стародавні скарби, яким понад 2 000 років. Загалом зловмисники намагалися переправити до країн ЄС майже 30 посилок з унікальними артефактами давнини.

Новини партнерів

Зеленський про повернення "скіфського золота": спочатку колекція, а потім повернемо і Крим
В Одесі продавець заїхав перехожому молотком по голові через зауваження