Суд США зобов’язав Білий дім надати 20 електронних листів, що стосувалися України

Суд США зобов’язав Білий дім надати 20 електронних листів, що стосувалися України
Читать на русском

Рішення було ухвалено судом за позовом видання The New York Times в рамках закону про доступ до інформації.

Американський суддя Емі Джексон видала запит з вимогою до адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа надати електронне листування, в якому йшлося про військову допомогу Україні. Зокрема, йдеться про вказівку Трампа щодо призупинення надання такої допомоги.

Про це пише "Голос Америки".

Відповідне рішення було ухвалено за позовом видання The New York Times в рамках закону про доступ до інформації. Раніше Білий дім відмовив у наданні документів виданню, посилаючись на застосування виконавчого привілею.

"Конкретно, документи в цій категорії — це електронне листування президента, або віце-президента, або безпосередніх радників президента стосовно президентського рішення про обсяг, терміни та мету затримки військової допомоги Україні", - наголосила заступник юриста бюджетного управління Білого дому Гедер Уолш.

Варто зазначити, що суддя Джексон головувала у справі Роджера Стоуна, колишнього радника Трампа, якого звинувачували у неправдивих свідченнях.

"Минулого року в рамках розгляду імпічменту Дональда Трампа розглядались звинувачення в тому, що затримка військової допомоги Україні могла провадитись для здійснення тиску на український уряд з внутрішньополітичною метою. Рішення адміністрації утримати виділену для України допомогу зіграло центральну роль у процесі імпічменту щодо Трампа за звинуваченнями в зловживанні повноваженнями і перешкоджанні роботі Конгресу", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв APnews, Конгрес США закликав посилити санкції проти Москви через грубе порушення прав людини.

Новини партнерів

Саакашвілі підтримав ідею відмови України від траншів МВФ
В Україні вже третій день поспіль зростає динаміка захворювання на коронавірус