Суд Одеси "покарав" 26-річного чоловіка творами Толстого та Франка - суддя пояснив рішення

Суд Одеси "покарав" 26-річного чоловіка творами Толстого та Франка - суддя пояснив рішення
Читать на русском

На судовому засіданні обвинувачений читав по складах

В Одесі суд "покарав" 26-річного чоловіка книжками Льва Толстого та Івана Франка. Такий вирок представники феміди призначили йому за крадіжку мобільного телефону та 50 грн.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу Малиновського районного суду міста Одеси.

Так, було встановлено, що в липні цього року вночі 26-річний чоловік через вхідні двері проник до квартири свого знайомого та викрав мобільний телефон та купюру номіналом 50 гривень, чим спричинив шкоду потерпілому на загальну суму 903,33 гривні.

Судом дії чоловіка кваліфіковано за частиною 3 статтею 185 КК України, за кваліфікуючими ознаками: таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднана з проникненням у житло. Обвинувачений свою вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю. Його визнали винним та призначили покарання у вигляді випробувального терміну на один рік із зобов’язаннями:

  • періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти про зміну місця проживання, роботи
  • прочитати наступні твори: 1) Трилогію повістей Л.М. Толстого «Дитинство. Отроцтво. Юність.» 1852 – 1857 роки; 2) Вірш Івана Франко «Строфи».

У суді згодом пояснили, чому злочинцю призначили саме таке покарання. Під час дослідження особистості обвинуваченого, було встановлено, що він майже зовсім не читає жодної літератури. Ба більше, в судовому засіданні читав по складах. Сам чоловік розповів що за все життя можливо прочитав півкнижки.

Також було встановлено, що в дитинстві його батьки геть не приділяли йому увагу.

З першого класу він майже постійно знаходився на вулиці, не навчався, займався бродяжництвом, оскільки ані мати, ані батько не контролювали його знаходження у школі. А після 9 класу одразу пішов працювати.

"У своєму вироку суддя зазначає, що безумовно не можна встановити межі такої літератури, оскільки скільки людей, стільки і думок. Окрім того, принципи, поняття та смаки людей настільки різноманітні, що важко знайти книгу, яка б подобалася чи не подобалася всім. Відповідно суд на власний розсуд вважав за необхідне визначити відповідну літературу для самоосвіти обвинуваченому, використовуючи загальновідоме правило: «….книги, які нам слід читати, повинні містити здорові, чисті та корисні ідеї", - розповіли у прес-службі суду.

Нагадаємо, саме цей суд раніше визнав юнаків винними у крадіжці та також "покарав" їх книжками Твена, Лондона і Шевченка.

Новини партнерів

Встановлено причину загибелі чотирьох дітей на Хмельниччині: пожежа почалась з холодильника
Зеленський ветував закон про фінзвітність партій, який дозволяв їм приховувати свої витрати