Суд може відмовити ЛГБТ-спільноті у позові проти Філарета через його скандальну заяву

Суд може відмовити ЛГБТ-спільноті у позові проти Філарета через його скандальну заяву
Ексклюзив
Читать на русском

Громадська організація просить суд зобов’язати Філарета спростувати заяву, що одностатеві шлюби є причиною коронавірусу.

У вівторок, 14 квітня, ЛГБТ-спільнота "Інсайт" подала позов до Шевченківського районного суду Києва з вимогою до патріарха Філарета спростувати заяву про те, що одностатеві шлюби є причиною пандемії коронавірусу.

Громадська організація просить суд зобов’язати церкву і, зокрема, Філарета опублікувати спростування, адже поширення такої інформації призводить до зростання насильства щодо представників ЛГБТ-спільнот.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews сказала голова ГО "Інсайт" Олена Шевченко.

"Ми не заявляємо моральної шкоди, наша мета – почати цей процес в Україні для того, щоб люди розуміли, що треба нести відповідальність за свої слова. До цього ніхто раніше так не робив. Всі терпіли такого роду заяви від церкви, які є дискримінаційними та призводять до зростання насильства щодо ЛГБТ-людей. Наша мета – почати говорити про це.

В рамках процесу ми вимагаємо спростування інформації від телеканалу, це по-перше. По-друге, щоб церква опублікувала заяву, що це були помилкові слова. Нам не треба, щоб Філарет виходив і просив пробачення. Для нашої організації важливо, щоб на судовому рівні було це рішення, що так робити не можна", - зазначила Шевченко.

Натомість, юрист і адвокат Ростислав Кравець вважає, що суд може відмовити організації у позові.

"Це цивільна справа. Треба враховувати, в якому ключі висловився Філарет. Судячи з практики у таких справа, скоріше за все, суд відмовить організації у позові та відкритті провадження", - зазначив юрист.

Як повідомляв APnews, ЛГБТ-активісти подали позов до суду проти Філарета через заяву, що одностатеві шлюби є причиною пандемії.

Новини партнерів

У Києві "співробітник Кабміну", який торгував посадами, зніс клумбу під час затримання
У Миколаївській області зафіксували вогнище коронавірусу серед віруючих