Суд ЄС скасував рішення про накладення санкцій на Азарова

Суд ЄС скасував рішення про накладення санкцій на Азарова
Читать на русском

Рада ЄС не забезпечила дотримання українською судовою системою право Азарова на ефективний судовий захист у кримінальному процесі, заявив суд.

Суд Європейського Союзу скасував рішення про санкції відносно Миколи Азарова у відповідь на скаргу його адвокатів на рішення Ради ЄС продовжити їх проти екс-прем'єра України. Про це йдеться у матеріалах суду ЄС, повідомляє APnews з посиланням на Суспільне.

За даними Феміди, Рада ЄС не забезпечила дотримання українською судовою системою право Азарова на ефективний судовий захист в кримінальному процесі.

"З огляду на всі вищевикладені міркування не було встановлено, що Рада ЄС до прийняття оскаржуваних актів забезпечував дотримання українською судовою адміністрацією права на захист і право заявника на ефективний судовий захист в кримінальному процесі. Звідси випливає, що, вирішивши зберегти ім'я заявника в списку, Рада припустився помилки оцінки", - йдеться у судовому рішенні.

Таким чином суд зупинив дію рішення ЄС про санкції щодо Азарова, а Рада ЄС зобов'язана відшкодувати судові витрати. Відзначимо, 4 березня 2019 року Рада ЄС залишила Миколу Азарова у переліку осіб, проти яких введені санкції.

Раніше APnews повідомляв, Євросоюз виключив зі списку санкцій Азарова та Ставицького.

Новини партнерів

На саміті в 2021 році в Києві запустять Кримську платформу - Кулеба
ФОПам розповіли, чому відмовили в "карантинних" 8000 гривень