Суд анулював арешт Саакашвілі в одній із справ: тепер він має право на дзвінки

Суд анулював арешт Саакашвілі в одній із справ: тепер він має право на дзвінки
Читать на русском

Суд не бачить необхідності використання призначеного у вигляді запобіжного заходу арешту відносно Саакашвілі

Тбіліський міський суд анулював арешт колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі у справі про розгін мирного мітингу 7 листопада 2007 року.

Про це APnews повідомляє з посиланням на "Новости - Грузия".

За словами судді Ніно Еліешвілі, суд не бачить необхідності використання призначеного у вигляді запобіжного заходу арешту відносно Саакашвілі, оскільки він і так вже знаходиться в ув'язненні на підставі вироку суду по інших справах.

Зазначимо, Саакашвілі, як і раніше, залишиться у в'язниці, оскільки політики на сьогодні відбуває покарання згідно з вироками у ще двох кримінальних справах. Ці вироки були винесені заочно і передбачають шестирічне перебування Михайла Саакашвілі у в'язниці.

При цьому скасування запобіжного заходу надає Саакашвілі право на телефонні дзвінки. Це означає, що він може три рази на місяць говорити по телефону по 15 хвилин.

За словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, судове засідання у справі Саакашвілі пройшло без його участі.

"Міхеїл, вважаючи себе невинуватим, клопотав про публічний розгляд справи за своєї участі. Втім, пенітенціарна служба не задовольнила це клопотання, прийнявши рішення не доставляти Саакашвілі на судовий процес. Свої дії пояснили "можливими деструктивними діями в разі етапування Саакашвілі в зал суду, а також ризиками для здоров'я", — повідомила Денісова.

Крім того, вона додала, що звернулися з клопотанням про відвід складу суду, який ухвалив рішення розглядати справу Саакашвілі без його присутності. Відповідні дії судової влади Грузії є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, що гарантує право на справедливий і публічний розгляд.

"Закликаю іноземні держави та міжнародні правозахисні організації відреагувати на це порушення і вимагати відновити право Міхеїла Саакашвілі відвідати судовий процес, який триватиме 29 листопада", — додала Денісова.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Денісова заявила про побиття Саакашвілі при госпіталізації в лікарню.

Новини партнерів

Нема кому підписати: нардепу Леросу не можуть вручити підозру, підготовлену Офісом генпрокурора
У Києві екстрено евакуюють людей з трьох вокзалів - повідомили про бомбу