Строкова служба не має майбутнього в Україні, - міністр оборони

Строкова служба не має майбутнього в Україні, - міністр оборони
Читать на русском

Андрій Загороднюк переконаний, вже наступного року міністерство зможе показати план скасування строкової служби

Міністр оборони Андрій Загороднюк повідомив, що модель строкової служби не має майбутнього в Україні і пообіцяв показати в наступному році дорожню карту скасування строкової служби, Інтерфакс.

"Чесно кажучи, я вважаю, що ця модель не має майбутнього у нас. І це не тільки моє бачення ... Наступного року ми конкретну дорожню карту вже покажемо, вона буде паралельною - розвитку територіальної оборони і зменшення, а потім, я сподіваюся, і повного скасування строкової служби", - сказав міністр оборони України Андрій Загороднюк в ефірі "Армія FM" у вівторок.

За його словами, термінова служба не є в Україні оптимальним варіантом формування резерву, тому що зараз призов не формує резерву, оскільки велика частина молодих людей, які відслужили в армії під час строкової служби, йдуть і не повертаються в Збройні Сили.

Водночас міністр підкреслив важливість розвитку концепції сильної територіальної оборони, яка повинна захистити Україну від "найгірших сценаріїв".

"Сильну територіальну оборону мають становити колишні військовослужбовці, ветерани, люди, яким просто подобається військова тематика, але вони не хочуть підписувати контракт і не бачать себе весь час в армії або військово-морських силах. Тобто вони хочуть віддавати якусь частину, згодні взятися за зброю і захищати країну в разі розростання агресії, але одночасно вони мають професію, вони мають намір жити цивільним життям", - пояснив він.

Загороднюк також вважає, що наразі сформувався найбільш сприятливий клімат для реформування Збройних Сил.

"Такого сприятливого клімату, як зараз, для реформування Збройних Сил, ще не було ніколи. Комітет з безпеки та оборони, який є у Верховній Раді зараз, і який був до цього - це небо і земля. Там є герої України, колишні військові, волонтери, просто молоді нормальні розвинені цивілізовані прогресивні люди, і з ними працювати - одне задоволення", - заявив міністр.

СБУ спростувала інофрмацію про стеження за депутатами з фракції ОПЗЖ
Парламент розгляне закон про ринок землі у середу, - Милованов

Новини партнерів