Стовпи на Шулявському мосту були приречені на падіння з самого початку - інженер пояснив причину

Стовпи на Шулявському мосту були приречені на падіння з самого початку - інженер пояснив причину
Ексклюзив
Читать на русском

За словами фахівця, якби стовпи не впали зараз через лід, вони б впали пізніше через іржу

На "оновленому" Шулявському мосту практично одночасно впали три ліхтарних стовпи. Це могло статися, ймовірно, через потрапляння води всередину конструкції, яка через мороз розширилася.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів інженер Дмитро Макагон.

Він пояснив, що з того, що було видно на фото і відео з місця - стовпи були вставлені в так звані "ванночки", в яких накопичувалася вода.

"Очевидно, що причиною стало потрапляння води, яка через мороз перетворилася в кригу і, відповідно, розширилася, і конструкцію "розперло". А оскільки вузол системний, коли почав падати один стовп, проводами потягнуло інші, які теж виявилися не в кращому стані", - прокоментував подію фахівець.

Дмитро додав, що проекту самого не бачив, але сам вузол викликає у нього багато питань. Додав, що якби стовпи не впали зараз через лід, то впали б пізніше через корозію.

"По фото я бачу, що вузол там в цілому дивний. У цих "ванночках", куди вставляються стовпи, накопичувалась вода. Можливо, потрібно було зробити якісь отвори, щоб вода звідти йшла. Складно сказати. На вигляд, рішення не найвдаліше і вузол в будь-якому випадку здається недовговічним. Якби стовпи не впали зараз через розширення води, вони б впали трохи пізніше через іржу - знову-таки, тому що там постійно перебуває вода", - пояснив Дмитро.

Відповідаючи на питання, хто винен у тому. що сталося, інженер пояснив, що все залежить від того, чи відповідає конструкція початковому проекту.

"Якщо в проекті вузол один, а виконали інакше - значить винні виконавці та технагляд. Якщо ж виконано все за проектом, то винен, відповідно, головний інженер-проектувальник", - сказав фахівець.

Раніше APnews писав, як на шляхопроводі попадали стовпи і повністю паралізували рух. Мер Кличко звинуватив у всьому підрядника.

Читайте також:

Новини партнерів

Шмигаль попрохав ВООЗ прискорити поставку вакцини від COVID-19 до України
У Китаї Tesla несподівано спробувала вбити водія