Степанов заявив, що в НАБУ немає "вакцинної справи" проти нього

Степанов заявив, що в НАБУ немає "вакцинної справи" проти нього
Читать на русском

Максим Степанов зазначив, що НАБУ зобов'язана відкрити справу, якщо є відповідна заява

Міністерство охорони здоров'я України не веде господарську діяльність та не закуповувало вакцину від COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"У НАБУ немає ніякої справи Степанова. Є заява директора ДП "Медзакупівлі", яку він написав. Якби я зараз написав на когось заяву, то НАБУ було б зобов'язане відкрити справу. Міністерство охорони здоров'я не закуповує жодної дози вакцини. МОЗ не веде господарську діяльність. Закупівлі велися або через ДП "Медзакупівлі", або через міжнародну закупівельну організацію, з якою ми співпрацюємо - Crown Agents", - пояснив Степанов.

При цьому він вказав, що Crown Agents отримала кошти лише за доставку препарату та операційні витрати. За його словами, інформація про те, що компанії платять 5-3% від контракту неправда.

Крім того, на його думку, директор ДП "Медзакупівлі" звернувся в НАБУ, тому що міг понести відповідальність за провалені закупівлі препаратів.

"Він, на превеликий жаль, повністю провалив закупівлю медпрепаратів. З 483 позицій, які повинні були закупити, а це препарати, без яких неможливо жити - онкологія, препарати для людей з ВІЛ і СНІД, туберкульозу, він не купив 108 позицій", - підсумував міністр.

Як раніше повідомляв APnews, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що МОЗ веде прозору політику закупівлі COVID-вакцин. Таким чином він відреагував на інформацію про те, що НАБУ початок розслідування у справі про закупівлю вакцин через посередника.

Новини партнерів

Мер Миколаєва пригрозив покаранням за відмову від COVID-щеплення
В Австрії пацієнт зі склерозом подав до суду на уряд через вплив клімату на здоров'я