У Києві послаблять коронавірусний карантин. У МОЗ стверджують, що це небезпечно і столиця не готова

У Києві послаблять коронавірусний карантин. У МОЗ стверджують, що це небезпечно і столиця не готова
Читать на русском

У Києві запустять у звичайному режимі весь громадський транспорт, метро відкриється у понеділок

Київ переходить на другий етап ослаблення карантину, хоча у МОЗ вважають, що столиця до цього ще не готова. Повідомляє APnews з посиланням на КМДА.

Про перехід на другий етап ослаблення карантину і запуск громадського транспорту під час брифінгу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

За його словами, сьогодні відбулося засідання комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому встановили, що Київ відповідає вимогам Міністерства охорони здоров'я для переходу до наступного етапу послаблення карантину, адже має показник інцидентності 11,7 на 100 тис. осіб (норма - 12).

Разом з тим, у МОЗ заявили, що станом на сьогодні, 23 травня, столиця не може перейти до 2 етапу пом'якшення карантину через перевищення показника захворюваності на 100 тисяч населення. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Степанов зазначив, що однією з ознак адаптивного карантину є інцидентість – кількість нових хворих за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Цей показник встановлений на рівні 12, однак в Києві він перевищує норму.

"На сьогоднішній день у місті Києві цей показник перевищує 12, він складає на рівні 15. Тому, якщо ми кажемо про сьогодні, перехід в інший, другий етап пом'якшення поки неможливий. Але я не виключаю, що ситуація може змінитися найближчими днями. Тоді буде прийнято відповідне рішення на регіональній комісії ТЕБ та НС, і може бути змінено", - повідомив Степанов.

Також міністр додав, що у середу Кабміном була прийнята постанова щодо продовження карантину до 22 червня, яка передбачає декілька етапів виходу з карантину, а також запровадження так званого адаптивного карантину, тобто різного для різних областей.

Як повідомляв APnews раніше, в Україні до переходу на другий етап виходу з карантину, який вводиться 22 травня, готові 13 областей.

Також повідомлялося, ще двом областям України дозволили послабити карантин.

Новини партнерів

Наземний транспорт у Києві запрацює вже сьогодні, метро запустять з понеділка, - КМДА
У Києві можуть працювати ще 43 агропродовольчі ринки. Список