Степанов: в Україні немає "реформи Супрун", є "Абракадабра"

Степанов: в Україні немає "реформи Супрун", є "Абракадабра"
Читать на русском

Степанов додав, що сама картинка і гасла цієї "реформи Супрун" хороші, однак на практиці вони себе не показали.

В Україні під виглядом “реформи Супрун” запровадили найогиднішу імплементацію системи охорони здоров’я Беверидж, яка діє у Британії. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу “Україна 24”, передає APnews.

“В нас немає ніякої “реформи Супрун”, у нас є “абракадабра”. По-іншому це не скажеш”, - зазначив міністр у відповідь на питання ведучої: “Чи підтримуєте ви другий етап “реформи Супрун?".

Свої слова Степанов пояснив тим, що в Україні запровадили найогиднішу імплементацію британської системи охорони здоров’я.

“В світі є 4 базових системи охорони здоров’я: система Семашко, яка була, система Беверидж (англійська), система Бісмарка, яка в Німеччині, і американська система. Все решта - їх модифікація. При чому, Беверидж взяли як аналог системи Семашко свого часу і наклали на ті умови.

В Україні взяли ту систему, Беверидж, яка в тому числі має сімейну ланку, де 70% громадян повинні йти до сімейного лікаря. Саме так і відбувається це у Британії. І зробили найогиднішу, яка тільки може бути, імплементацію її в Україні”, - пояснив міністр.

Також міністр додав, що сама картинка і лозунги цієї “реформи Супрун” гарні, однак на практиці вони себе не показали.

“Коли є кваліфікований сімейний лікар, який на зв’язку та надає медичну допомогу, коли ви знаєте, що контролюється з боку держави якість надання медичної допомоги людині, що якщо ви захворіли на Ковід, то вам сімейний лікар викличе мобільну бригаду, яка приїде і візьме зразки на тест, що сімейний лікар дасть вам направлення до вузького спеціалісти. Ви прийдете туди, а там вам буде надана медична допомога, зроблені всі аналізи. І ви впевнені, що держава контролює якість надання вам медичної допомоги. Оце питання щодо контролю якості - його навіть ніхто не торкався”, - додав Степанов.

При цьому очільник МОЗ зазначив, що він підтримує сам механізм фінансування, коли гроші за пацієнта сплачує НСЗУ.

Як повідомляв APnews, глава МОЗ назвав операції, які будуть проводити всупереч забороні.

Новини партнерів

Через карантин вихідного дня ресторатори втратять 40% доходу - дослідження
Більше 9 000 000 українців збідніють через COVID-19 - ООН