Степанов озвучив термін запуску єдиної системи з трансплантації в Україні

Степанов озвучив термін запуску єдиної системи з трансплантації в Україні
Читать на русском

Систему планують вдосконалити до можливості пошуку донора та реципієнта

Єдину інформаційну систему з питань трансплантації в Україні можуть запустити вже 1 січня 2021 року. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова на брифінгу у суботу, 18 липня.

За словами Степанова, в цій системі з питань трансплантації планують скласти реєстри донорів, а також реципієнтів - людей, які потребують пересадки органів. Також міністр зазначив, що у попередньому плані Єдиної інформаційної системи цього не передбачалося.

"Вона була замовлена в грудні 2018 року... одразу перерахували трохи більше 26 млн гривень на створення цієї системи. У травні 2019 року тодішнє керівництво МОЗ підписало акт про прийняття даної системи. Судячи з акту, прийняли її на якийсь флешці, ніхто цю флешку знайти не може. На баланс ця система поставлена не була", - зазначив Степанов.

Він також зазначив, що технічне завдання на розробку тієї системи не передбачало пошук донора і реципієнта, а це "неприпустимі речі".

"Завдання, яке поставлено перед фахівцями, щоб ми змогли удосконалити цю систему, розробити і запустити вже з 1 січня. Я дуже хочу, щоб ми запустилися з першого січня. Там дуже багато треба зробити", - додав міністр.

Як повідомляв APnews раніше, в Україні з'явиться новий орган при МОЗ, який буде займатися питанням трансплантації органів та лікування за кордоном.

Читайте також:
У Львові хірурги вперше провели операцію з трансплантації серця та нирок

Новини партнерів

У Франції пожежа охопила один з найбільших кафедральних соборів
Пожежа у "Токіо Стар": в Одесі заарештували співвласника готелю, який 8 місяців був у розшуку