Степанов назвав вартість лікування інфаркту в Україні

Степанов назвав вартість лікування інфаркту в Україні
Читать на русском

Міністр охорони здоров’я повідомив, що тарифи по призупиненій медреформі вже перерахували

Міністр МОЗ Максим Степанов розповів, як просувається перерахунки тарифів в рамках призупинення другого етапу медреформи та сказав, скільки коштує лікування одного інфаркту в Україні. Про це APnews повідомляє з посиланням на його заяву в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Зокрема, Степанов повідомив, що за попереднімі розрахунками лікування інфаркту в Україні коштувало 16 тисяч гривень, коли вони перерахували - мінімальна сума сягала понад 30 тисяч гривень.

Так, журналіст запитав у міністра про наслідки недорахувань в ході запуску медреформи його попередниками та про те, що наразі робиться задля виправлення помилок. На що Степанов повідомив, що вони вже закінчили всі розрахунки, згідно яким процес розділено на 2 етапи. Перший - до кінця 2020 року, другий -план роботи галузі з 2021 року.

“До кінця 2020 року ми вже готуємо проекти нормативних документів, так званий “пакет рятування медицини”, яким ми будемо рятувати заклади, які недоотримали фінансування в цьому році у зв’язку з розрахунками, щоб вони отримали додаткове фінансування в майбутньому. Це стосується не тільки туберкульозних закладів та психіатричних лікарень, а й екстреної швидкої медичної допомоги, дитячих лікарень, районних лікарень, обласних лікарень”, - сказав Степанов.

Та пояснив некоректні підрахунки на прикладі інфаркту.

“Коли я запитав Національну службу здоров’я, щоб мені дали розрахунки. Адже має бути чіткий алгоритм розрахунку, потрібно було визначити так звані референтні заклади охорони здоров’я, лікарні по всій країні, по яким розраховується. Вони не визначали, посилаючись, що це мав зробити МОЗ. Але повідомили, що порахували. За їх розрахунками, інфаркт коштував 16 тисяч 1 гривня 43 копійки”, - сказав міністр охорони здоров’я.

Та повідомив, що мінімальна вартість інфаркту за його розрахунками сягає понад 30 тисяч гривень.

“Я запитав: як ви порахували до копійки, не маючи при цьому розрахунку? Я не знайшов жодної лікарні в країні, яка змогла б чесно пролікувати інфаркт. Чесно, маю на увазі, коли пацієнт не буде докуповувати ліки та робити щось додаткове. Тобто пацієнт попав в лікарню, його пролікували, і він вийшов повністю здоровим. Ми перерахували, в нас вийшло трішки більше ніж 30 тисяч гривень. Це мінімальна вартість інфаркту, який ми пролікували”, - сказав Степанов.

Читайте також:
Політична смерть хорошого співака: як народні депутати відреагували на демарш Вакарчука
Президент призначив Неїжпапу командувачем ВМС України

Новини партнерів