Степанов: МОЗ не влаштовує сума, яку забюджетували на медицину на 2021 рік

Степанов: МОЗ не влаштовує сума, яку забюджетували на медицину на 2021 рік
Читать на русском

МОЗ вимагало збільшити вдвічі видатки на медицину у наступному році.

Міністр охорони здоров'я заявив, що МОЗ не влаштовує сума, що передбачена Держбюджетом на медицину наступного року.

Про це Максим Степанов сказав в ефірі телеканалу ZIK, передає APnews.

За його словами, відомство не влаштовують ті цифри, які були подані і розраховані Міністерством фінансів.

"Міністерство охорони здоров'я просто бореться за бюджет наступного року і за українську медицину. Нас не влаштовують ті цифри, які були подані і розраховані Міністерством фінансів, розуміючи, що на все не вистачає коштів. Але вибачте – мова йде про життя українців у буквальному сенсі цього слова.

Ті пропозиції, той бюджетний запит, який ми подали, ми розрахували всі, без виключення, суми, виходячи з реальної ситуації, в тому числі і на боротьбу з ковідом. Ми розрахували зовсім по-іншому всі тарифи, які на лікування хворих взагалі по ковіду в інфекційних лікарнях, що ми повинні сплачувати за готовність прийому таких хворих.

Ми розрахували, виходячи із справедливої заробітної плати, не менше 22 000 гривень. Саме за це ми зараз б'ємось, розмовляємо з депутатами і намагаємось переконати щодо збільшення сум коштів, які закладені на фінансування системи охорони здоров'я, тому що у нас просто немає іншого шляху з точки зору збереження здоров'я українців", - наголосив Максим Степанов.

На запитання журналіста Василя Апасова, чи ефективно використовуються 45 000 гривень щодо хворого на коронавірус пацієнта, чи, можливо є, що покращувати в плані дообладнання лікарень, Степанов відповів:

"Ці до 45 000 гривень, які передбачені на лікування одного хворого – це ті кошти, які на сьогоднішній день сплачуються безпосередньо в лікарнях, які працюють з хворими на COVID-19.

Там в тарифі закладена підвищена заробітна плата і до 45 000 на одного хворого, який має важкий перебіг хвороби.

Ми моніторимо, виїжджають моніторингові групи, у нас є відповідний протокол лікування і стандарт лікування, по якому вони повинні лікувати, з переліком лікарських засобів, з переліком медичного обладнання, яку повинне використовуватися".

Глава МОЗ також додав, що в Україні щодня збільшується кількість ліжок з підведений киснем для пацієнтів з COVID-19.

"Щодня у нас збільшується кількість ліжок з підведеним киснем, докуповуються кисневі концентратори. Завтра на засіданні уряду, ми запропонували направити субвенцію на місця, зробили розрахунок більше, ніж півмільярда гривень буде направлено на забезпечення киснем.

Ми закуповуємо дороговартісні лікарські засоби, як "Ремдесивір". Вже проведені відповідні торги, ми чекаємо на відповідне поступлення його, щоб він був доставлений в лікарні. Ще у нас є пропозиції по імуноглобулінам, які потрібно використовувати при цих речах", - розповів Максим Степанов.

Як повідомляв APnews, Фонду боротьби з коронавірусом у 2021 році не буде.

Новини партнерів

Вибори можуть привести до масового сплеску хворих COVID-19, - Степанов
Найскладніша ситуація з COVID-19 в Харківській, Сумській та Черкаській областях, а також в Одесі - Степанов