Стандартизований підхід тут не працює: У МОН закликали школи бути автономними

Стандартизований підхід тут не працює: У МОН закликали школи бути автономними
Читать на русском

У Міносвіти аргументували це тим, що педради шкіл краще знають свої особливості, учнів та вчителів.

Структуру навчального року та форми організації навчання під час карантину визначає педагогічна рада кожного закладу освіти. Про це повідомляє APnews з посиланням на роз’яснення МОН.

"У ситуації, в якій сьогодні опинилася Україна і весь світ, ми бачимо, наскільки важлива автономія шкіл та вчителів, що прописана у новому Законі "Про повну загальну середню освіту”. Дистанційне навчання у школах відбувається по-різному. І тому саме школи повинні визначати, як вони завершать цей навчальний рік, що потрібно підтягнути та вдосконалити, на чому акцентувати увагу.

Ми даємо таку можливість, адже вони краще знають свої особливості, учнів та вчителів. І стандартизований підхід до всіх тут не спрацює", - наголосила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, відповідно до законодавства навчальний рік у школах України має розпочинатися 1 вересня і завершуватися не пізніше 1 липня.

Під час визначення структури і форм навчання педрада має враховувати освітню програму, навчальний план, вікові особливості учнів, їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток, особливості регіону тощо. Орієнтиром також мають бути державні стандарти загальної середньої освіти.

Відзначається, що під час карантину навчальний матеріал може бути освоєно за допомогою дистанційного навчання, а після карантину – через ущільнення матеріалу з організацією повторення окремих тем.

Незважаючи на карантин, учні мають бути переведені до наступного класу та отримати свідоцтва досягнень, а випускники – документи про освіту.

Як повідомляв APnews, на тлі карантину ДПА для 4-х і 9-х класів скасовується, а ЗНО - відтерміновується.

Новини партнерів

Зеленський анонсував проведення перевірок в лікарнях
В Україні оштрафували 130 громадян за порушення самоізоляції