Стан українських політв’язнів, утримуваних Росією, значно погіршився, - Денісова

Стан українських політв’язнів, утримуваних Росією, значно погіршився, - Денісова
Читать на русском

У одного з українців підвищений артеріальний тиск, що може привести до інсульту.

Стан здоров'я українських політв'язнів, яких незаконно утримують у Росії та анексованому Криму, значно погіршився. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової у Facebook.

За її словами, у Володимира Дудки не проходять висипи на тілі, адже медики його так і не оглянули. Також він скаржиться на підвищений артеріальний тиск, що може привести до інсульту або гіпертонічної кризи.

"Країна-агресор РФ, нехтуючи нормами міжнародного права, продовжує знущання з українських політв'язнів. Здоров'я та психологічний стан громадян України, яких незаконно утримують у місцях несвободи на території РФ та тимчасово окупованого Криму, суттєво погіршилося", - наголосила Денісова.

Крім цього, українця Володимира Якименка із температурою 39 та сухим кашлем вчора помістили у ШІЗО.

"На тлі пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 такі умови тримання та відмова у наданні належного медичного лікування громадянам України порушує норми Конвенції про захист прав людини і основних свобод та Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, розцінюю як катування або нелюдське чи таке, що принижує гідність, поводження", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв APnews, влада РФ ігнорує прохання утримуваних кримських татар перевірити їх на коронавірус.

Новини партнерів

НБУ поза системою і сотні мільярдів на кону: проблеми і наслідки "антиколомойского закону"
Розкішний готель і переліт: поїздку Зеленського в Оман повністю оплатила його дружина