Стало відомо, скільки заплатить власник Delfi за розлив нафти біля одеського пляжу

Стало відомо, скільки заплатить власник Delfi за розлив нафти біля одеського пляжу
Читать на русском

Фахівці нарахували майже півмільйона збитків через розлив нафти з танкера акваторії Одеси

Збитки через забруднення морської води на місці аварії танкера Delfi в Одесі склали 16,3 тисячі доларів або 453 792 гривні. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву глави Державної екологічної інспекції Андрія Мальованого.

"Підйом танкера Delfi нарешті відбувся! Судно остаточно транспортували з місця аварії - з акваторії пляжу" Дельфін "біля Одеси. За результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями ДЕІ в Одеській області, виявлено перевищення нормативних значень ГДК за вмістом у воді нафтопродуктів. Їх показник 10 вересня становить 0,09 мг/дм3", - йдеться в повідомленні.

За даними фахівців, в акваторії одеського пляжу виявлено перевищення вмісту у воді нафтопродуктів. При цьому зазначено, що загальна сума збитків становить 16,3 тисячі доларів.

"Ця сума остаточна. Претензія судновласнику на добровільне відшкодування збитків вже направлена. Також з метою недопущення виникнення порушень у сфері природоохоронного законодавства та уникнення забруднення акваторії Чорного моря ДЕІ в Одеській області направлено лист в ДП "АМПУ" з вимогою негайно інформувати Держекоінспекції в разі виявлення витоків з судна та забруднення акваторії, де воно буде знаходитися після транспортування", - вказав чиновник.

При цьому він підкреслив, що сума збитку від розливу нафтопродуктів у морі мала через недосконалість українського законодавства.

"Ми вже розробляємо проекти законодавчих змін, щоб сума збитків за такі кричущі порушення, як розлив нафтопродуктів в акваторії моря, склала дійсно значну суму", - підсумував глава Держінспекції.

Читайте також:

Як раніше повідомляв APnews, затонулий танкер "Делфі" прибрали з одеського пляжу.

У київському ТРЦ на Оболоні стріляли у відвідувача
США ввели санкції проти Андрія Деркача, який публікував “плівки” розмов нібито Порошенка та Байдена

Новини партнерів