США звинуватили білоруських чиновників у піратстві через примусову посадку літака Ryanair у Мінську

США звинуватили білоруських чиновників у піратстві через примусову посадку літака Ryanair у Мінську
Читать на русском

Покарання передбачає позбавлення волі на 20 років або довічне ув'язнення.

США звинуватили чотирьох білоруських чиновників у авіаційному піратстві. Йдеться про примусову посадку літака Ryanair, яку здійснили, щоб заарештувати опозиціонера Романа Протасевича.

Про це повідомляє APnews з посиланням на офіційний сайт Мін'юсту США.

Звинувачення за цим інцидентом висунули гендиректору державного управління аеронавігації Білорусі Леоніду Чуро та його заступнику Олегу Казючицю, а також агентам держбезпеки Білорусі Андрію Лну та Фну Лну.

Як заявив помічник директора ФБР Майкл Дж. Дрісколл, обвинувачені розробили ретельно продуману схему, щоб сфальсифікувати повідомлення про бомбу, внаслідок чого літак здійснив аварійну посадку для арешту журналіста-дисидента. Зазначається, що в ході такої операції пасажири з багатьох країн, у тому числі зі США, зазнали реальної терористичної загрози.

"Та, що сталося, є не тільки безрозсудним порушенням законодавства США, але й вкрай небезпечно для всіх, хто літає літаком", - зазначив Дрісколл.

Раніше APnews повідомляв, що в мережі з'явився запис розмови пілота і диспетчера, яка призвела до примусової посадки літака Ryanair у Мінську.

Новини партнерів

На Харківщині автобус з пасажирами потрапив у ДТП та вилетів з дороги: є постраждалі
Постраждали дані 50 тис. українців: викрито двох хакерів, які зламали сайти підприємств