США запросила Україну та ще 109 країн на форум за демократію

США запросила Україну та ще 109 країн на форум за демократію
Читать на русском

У списку запрошених країн не було Росії та Китаю.

Україна отримала запрошення взяти участь у міжнародному "Саміті лідерів за демократію". Організатором цього форуму виступають США, які, крім нашої країни, запросили до участі ще 109 країн. Про це повідомляє APnews із посиланням на офіційний сайт державного департаменту США.

Штати сподіваються, що форум стане платформою для обговорення викликів, з якими стикається демократія. Серед запрошених країн, окрім України, є Польща, Чехія, Естонія, Фінляндія та Литва. При цьому в "списку запрошених" немає Росії, Китаю та Угорщини.

Саміт пройде 9-10 грудня, і проходитиме в онлайн-форматі. Серед заявлених тем – захист від авторитаризму, сприяння дотриманню прав людини та боротьба з корупцією. Можливим підсумком цього форуму може стати створення "глобальної коаліції демократій", які зможуть протистояти піднесенню КНР та агресії з боку Росії.

Держдеп зазначив, що демократія є єдиною політичною системою, яка здатна захищати права людини. У той час як для авторитарних режимів будь-якої форми відкрита критика правлячої партії є фундаментальною загрозою.

Раніше APnews повідомляв, що США та Великобританія пообіцяли діяти "на випередження" у разі агресії РФ. Про це заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

Новини партнерів

В Україні смертність від COVID-19 вдвічі перевищує офіційні дані – НАН
5 знаків зодіаку зустрінуть своє кохання в грудні 2021