США витратили понад $7 мільйонів на "реформу ГПУ", щоб захопити над нею контроль - Кулик

США витратили понад $7 мільйонів на "реформу ГПУ", щоб захопити над нею контроль - Кулик
Читать на русском

Костянтин Кулик заявив, що переатестацію прокурорів проводила компанія, яка зараз "продає банани на ринках".

Головним завданням проведення реформи Генеральної прокуратури було встановлення контролю США над правоохоронною системою України. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву колишнього прокурора Костянтина Кулика.

"Була нав'язана так звана реформа оптимізації генпрокуратури, переатестації її співробітників, яку активно реалізовували при Рябошапці. Головним завданням реформи був повний контроль з боку посольства США над прокуратурою та отримання лояльності над її керівництвом. Другорядне завдання - освоїти гроші або американських або українських громадян. У випадку з прокуратурою, то тут відмивалися кошти міжнародної технічної допомоги від США. Згідно з планом закупівель на реформу органів прокуратури та підтримку реформи кримінальної юстиції України виділено трохи понад 7 мільйонів 380 тисяч доларів: 740 тисяч доларів реформатори витратили на готелі, фуршети, розміщення оголошень про пошук прокурорів та інше", - заявив Кулик.

При цьому він вказав, що за реформу відповідав заступник генпрокурора Віталій Касько, який проходив за статтею шахрайство, і начальник департаменту міжнародного співробітництва ГПУ Поліна Чиж, яка нібито зливала інформацію, яка становить таємницю досудового слідства, персональні дані керівництва ГПУ і народних депутатів.

"Саме вони вирішили, що виконавцем програми переатестації буде міжнародна організація розвитку права в Україні, яка викликала скандал у світі через неефективне використання коштів, роботу на картинку і заангажованість. Ключове завдання полягало в тому, щоб в ГПУ залишилися тільки потрібні люди. Атестацію прокурорів проводила українська компанія "Сайметрікс-Україна" як субпідрядник, але вона не мала досвіду в проведенні подібних заходів. Після проведення атестації Рубошапка знищив всю документацію. На сьогодні ця компанія продає банани на базарах. Таким чином, компанію використовували для виведення коштів США. на момент атестації у компанії не було психологів для її проведення. Крім того, тести не розроблялися, а купувалися і вони були складені так, що їх пройти людині з нормальною психікою неможливо", - підсумував екс-прокурор.

Варто відзначити, що Кулика звільнили з Генеральної прокуратури в 2019 році. Він нібито не з'явився на переатестацію.

Як раніше повідомляв APnews, народний депутат Андрій Деркач оприлюднив нові плівки нібито 2016 року, на яких кандидат в президенти США Джо Байден нібито заявив, що є труднощі з передачею справ по Україні нової адміністрації в Білому домі, проте він пообіцяв п'ятому президенту України Петру Порошенку, що все буде як раніше

Новини партнерів

Деркач заявив, що йому відмовили у візі США через Шабуніна, а санкції проти нього оплатив партнер Порошенка
Порошенко - "батько народу", а Трамп - "собака": нардеп Деркач злив нові плівки українських "переговорів Байдена"