США відмовилися від угоди по Місяцю і "привласнили" видобуток ресурсів на ньому

США відмовилися від угоди по Місяцю і "привласнили" видобуток ресурсів на ньому
Читать на русском

У США планують запустити програму з освоєння Місяця і Марса

США виходять з Угоди про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, яке прийняли резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в грудні 1979 року, і більше не визнають Місяць надбанням людства. Про це повідомляє APnews з посиланням на указ американського президента Дональда Трампа, який оприлюднили на сайті Білого Дому у вівторок, 7 квітня.

Таким чином, США заявили про право добувати та використовувати ресурси небесного тіла на свій розсуд. Відзначається, то причиною появи такого указу стала програма США з освоєння Місяця і Марса.

Згідно з документом, США "повинні мати право займатися комерційною розвідкою, видобутком і використанням ресурсів в космічному просторі відповідно до чинного законодавства", тому що в юридичному і фізичному аспектах дивляться на космос як на "унікальну галузь людської діяльності".

Водночас, в Російській Федерації не погодилися з таким станом речей. За словами заступника генерального директора Роскосмосу з міжнародного співробітництва Сергія Савельєва, американці намагаються захопити території інших планет, що не може налаштувати інші держави на плідну співпрацю.

Новини партнерів

Мікроголковий пластир: Американські вчені розробили вакцину проти коронавірусу
У Японії зростає кількість хворих на коронавірус: влада оголосила надзвичайний стан