США переглянуть санції щодо "Талібану"

США переглянуть санції щодо "Талібану"
Читать на русском

США приступлять до плану зі звільнення полонених та політичних в'язнів.

Сполучені Штати Америки планують до кінця серпня зняти санкції з членів руху "Талібан". Про це йдеться в мирній угоді між США і талібами, підписаній в суботу в столиці Катару Досі.

"З початком міжафганських переговорів США ініціюють адміністративний перегляд чинних американських санкцій стосовно членів "Талібану" з метою зняття цих санкцій до 27 серпня 2020 року", - йдеться в документі.

Також Вашингтон сприятиме виключенню талібів з санкційного списку ООН до травня 2020 року. В угоді зазначають, що це має відбутися до 29 травня 2020 року. США також запросять визнання і схвалення радою безпеки ООН мирної угоди з талібами.

Крім того, згідно з документом, США "зобов'язуються негайно почати роботу у взаємодії з усіма залученими сторонами над планом щодо негайного звільнення полонених і політичних в'язнів".

"До 10 березня 2020 року будуть звільнені до 5 тисяч в'язнів з-поміж тих, хто виступав на стороні "Талібану," - йдеться в тексті угоди.

В свою чергу, "Талібан" також звільнить близько 1 тисячі осіб, яких він зараз утримує.

За умовами угоди, мета сторін - звільнення всіх ув'язнених протягом трьох наступних місяців. Зазначається також, що таліби, яких звільнять, не мають становити загрозу безпеці Сполучених Штатів та їх союзників.

Як повідомляв APnews раніше, в столиці Катару Досі 29 лютого США і "Талібан" підписали угоду про перемир'я.

Новини партнерів

Українці з 1 березня в Росію зможуть їздити лише по закордонному паспорту
"Нафтогаз" знизив ціни на газ для промисловців на березень