США мають намір додатково відправити тисячі військових до Східної Європи - CNN

США мають намір додатково відправити тисячі військових до Східної Європи - CNN
Читать на русском

Не всі члени НАТО погоджуються з новим розгортанням військ

США планує нове розгортання військ у Східній Європі, з яким погоджуються не всі члени НАТО. Тому США ведуть переговори щодо створення “коаліції охочих” для розміщення тисячних військ.

Про це повідомляє APnews із посиланням на CNN.

Як повідомляє видання, посилаючись на трьох офіційних представників Міноборони, нове розгортання військ у Східній Європі буде аналогічним як зараз у країнах Балтії та Польщі - чисельністю близько 1000 осіб.

Серед країн, які розглядають питання про прийняття розгортання, фігурують Румунія, Болгарія та Угорщина, проте остаточного рішення ще не ухвалено.

За словами європейського дипломата, ім'я якого не повідомляється, США та Великобританія розглядають можливість нового розгортання перед вторгненням РФ, але не всі 30 членів НАТО погоджуються з цим. Тому США ведуть переговори щодо надсилання додаткових сил на двосторонній основі або у вигляді “коаліції охочих”.

Видання CNN пише, що можливість нового розгортання біля Росії означає зміну з боку адміністрації США, яка побоювалася раніше ризику подальших провокацій з боку РФ.

Вони відзначають, що Кремль може використати цей крок як зброю, щоб показати агресивний настрій НАТО та виправдати нарощування російських військ вздовж кордонів України.

За словами двох джерел, президент США Джо Байден спочатку планував виступити перед громадськістю із заявою про ситуацію з Росією вже цього тижня, але зараз невідомо, чи він це зробить, оскільки Білий дім продовжує намагатися взаємодіяти з Росією дипломатичним шляхом.

Військове планування пов'язане з тим, що США дедалі більше занепокоєні тим, що нове вторгнення Росії в Україну може статися будь-коли та в найкоротший термін.

Раніше APnews також повідомляв, міністр оборони ФРН Крістіна Ламбрехт заявила, що Німеччина надасть Україні 5 тисяч військових касок і 100 тисяч бронежилетів.

Новини партнерів

В Україну приїде делегація з Європарламенту - "збирати інформацію" про загрозу вторгнення РФ
Невакцинований депутат Бундестагу сидітиме на засіданнях у скляному боксі