Справа Стерненка. Юрист пояснив, чому вбитому чоловікові вручили підозру і наскільки це законно

Справа Стерненка. Юрист пояснив, чому вбитому чоловікові вручили підозру і наскільки це законно
Ексклюзив
Читать на русском

За словами юриста Ярослава Гришина, це усталена практика правоохоронних органів

Сергія Стерненка нещодавно викликали на допит до СБУ, а двом людям, які підозрюються у нападі на нього, оголосили про підозру “за хуліганство”. Нестандартність ситуації для пересічного громадянина полягає у тому, що один із підозрюваних нападників помер - у його вбивстві наразі підозрюють якраз Стерненка, який скоїв злочин, попередньо, в процесі самооборони.

Редакція APnews звернулась за коментарем до юриста Ярослава Гришина. В ексклюзивному коментарі юрист пояснив, як можуть відкрити справу проти померлої людини та наскільки це розповсюджена практика в Україні.

“Це усталена практика правоохоронних органів. За загальним правилом, повідомлення про підозру вручається в день його складання слідчим або прокурором безпосередньо підозрюваному. Але у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень. Водночас, одним із таких способів є вручення його під розписку дорослому члену сім’ї особи”, - розповів Гришин.

І пояснив, що у зв’язку з вищевикладеним, цілком законним є повідомлення про підозру померлому Івану Кузнєцову, проте таке повідомлення повинно бути вручене одному з членів його сім'ї.

Що стосується самого факту вбивства в процесі самооборони, тут Гришин пояснив, що у КК України є таке поняття, як необхідна оборона, якою визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається.

“Дії, направлені на захист від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання. Якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони”, - зазначив юрист.

І наголосив, що кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади.

Раніше APnews писав про те, що Венедіктова розповіла, чому "застрягла" справа про вбивство Кузнєцова Стерненком.

Новини партнерів

"Акт цензури та свавілля влади": у РФ відреагували на продовження санкцій проти російських сайтів в Україні
Поліція Києва відкрила справу через спалах коронавірусу в інтернаті