Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити

Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити
Ексклюзив
Читать на русском

Він не володіє ні власною квартирою, ні значними грошовими активами, та й автомобіль у нього - батьківський

Нардепу Юрченко сьогодні вручили підозру у хабарництві. По факту, це перший депутат, який може сісти у в'язницю і стати частиною "посадок", які обіцяв під час передвиборної кампанії Зеленський.

Редакція APnews розповідає, хто такий Олександр Юрченко, за що він хотів отримати хабар і чим ще "славиться" в політичних колах.

Олександр Юрченко - 32-річний український громадський активіст і політик, киянин. Закінчив Київський університет ім. Шевченка, Інститут післядипломної освіти за спеціальністю «Правознавство», а також Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» - факультет інженерних технологій, кафедра дизайну. Має дружину та сина.

Корупційна історія, за яку його хочуть посадити

Вже зараз ми знаємо Юрченка як нардепа, що “попався на хабарі”. За версією НАБУ, влітку 2020 року воно почало розслідування щодо організованої групи, учасники якої отримують хабарі за використання повноважень народних депутатів.

В результаті спецоперації було викрито на хабарі неофіційного помічника Олександра Юрченка — Івана Фіщенка. Фіщенко взяв перший транш коштів розміром 13 тис. доларів із запланованої суми 200 тис. доларів, які мали піти на внесення необхідних пропозицій до законопроекту, пов’язаного з побутовими відходами, та підкуп народних депутатів — членів Комітету з питань енергетики.

За повідомленням НАБУ, було також зібрано докази для повідомлення про підозру самому Юрченку у вчиненні злочинів, передбачених ст.368 КК та ч.4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України. На підтвердження цього, НАБУ оприлюднило відео прихованої зйомки між народним депутатом Юрченком, посередником Фіщенком та детективом. Крім грошей, на відео зафіксовано вимогу Юрченка отримати 3 % від акцій майбутнього заводу, який, відповідно до легенди правоохоронців, мали б побудувати в Україні.

Читайте також:

Від кур’єра до нардепа

За інформацією, Юрченко почав працювати з 18 років - влаштувався кур’єром до ЗАТ “Укрпроектреставрація”. Там він працював з 2005 по 2008 роки, де отримав неодноразове підвищення. Після роботи кур’єра почав працювати техніком-конструктором, потім архітектором, а після - юристом. З 2009 почав працювати адміністратором ТОВ «Кліффорд Чанс» - це компанія, яка займається юридичним консультуванням. У 2011 році ця компанія, наприклад, виступила юридичним радником російського “Сбербанку” у справі по наданню кредиту. Дана трансакція мала “зіграти важливу роль у розвитку високих технологій в Україні”, бо отримані кошти мали бути спрямовані на фінансування українсько-бразильського проекту зі створення ракетно-космічного комплексу "Циклон-4". Юрченко пропрацював у цій компанії до 2015 року.

Але паралельно був радником та помічником декількох депутатів різних скликань. Так, у 7 скликанні (2012-2014 роки) був помічником консультантом на громадських засадах депутата Олександра Шевченка, який представляв ВО “Свобода”. А у 8 скликанні ВР був помічником-консультантом на громадських засадах депутатів Тараса Батенка, Андрія Денисенка (з 2015 року), що представляли “УКРОП” та Олени Сотник (у 2014 році) від Об’єднання “Самопоміч”.

Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити

У 2015 році Юрченко вперше виявив бажання стати політиком та балотувався до Київської міської ради від партії “УКРОП” як безпартійний по округу №3 (Голосіївський район). Пізніше очолив Голосіївську районну партійну організацію від партії. Правда, ще на позачергових місцевих виборах у 2014 році був членом Голосіївської районної ТВК від ВО “Свобода”.

І вже у 2019 його таки обрали депутатом по тому ж Голосіївському округу №211, балотувався він, як відомо, від партії "Слуга народу". На посаді нардепа Юрченко також став членом Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та головою підкомітету з питань поводження з побутовими відходами.

Чим володіє?

Олександр Юрченко де юре не володіє нічим значущим. Так, згідно його декларації, нардеп має у спільній з батьком власності квартиру у Києві, площею 62,4 квадрати. Квартирою має і його дружина Леся. Квартира також у Києві, площею -70,6 квадратів. Правда, нерухомість не у власності дружини, вона просто “безоплатно” нею користується.

Автомобіль у Юрченка також батьківський: SsangYong Kyron M200XDI 2008 року випуску.

Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити

Щодо доходів: його дружина працює у ТОВ "АРТЕРІУМ ЛТД", де за рік заробила 205 720 грн. Ще Леся працює в корпорації “Артеріум”, де заробила 210 000 гривень. Також Юрченко разом з дружиною отримують щорічну державну допомогу - 1452 та 10 320 гривень відповідно вони отримали у 2019 (у 2018 було трохи більше). Крім того, згідно декларації, нардеп у 2018 році отримав дохід від відчуження нерухомого майна - 1 млн 017 900 гривень. Вже у 2019 році на посаді нардепа він заробив 29 000 грн, а будучи в управлінні апаратом ВР - ще 156 000 гривень.

Готівкою Юрченко тримає 50000 доларів та 400 000 гривень - його дружина.

Чим відомий?

Олександр Юрченко відомий як активний борець з незаконними забудовами у столиці. Але ще до Ради його звинувачували у “дивних схемах”. Зокрема, ще у 2018 році Юрченко як голова громадської ради вимагав від правоохоронних органів вплинути на діяльність закладу "Галерна". Тоді він посилався на те, що заклад незаконно розмістив споруди в межах захисної смуги в мікрорайоні Корчувате.

Пізніше Юрченка звинуватили у тому, що вже будучи нардепом, він святкував у “Галерному” корпоратив, та й на фото з ним був сам власник цього закладу.

Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити
Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити
Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити

Також сьогодні юрист Андрій Портнов заявив, що Олександр Юрченко намагався вкрасти чотири пляшки пива. За його словами, інцидент стався ще в 2009 році.

"Хай вибачить мені слідча таємниця" Журналу реєстрації заяв і повідомлень про злочин "Голосіївського управління МВС від 25.11.2009, дорогі друзі, але ходять чутки, що там виявився запис номер 15099, що майбутній герой революції і Майдану, активіст і депутат Олександр Юрченко, 1988 р.н., був затриманий тоді в магазині "Каштан" по вулиці Велика Васильківська за відкрите заволодіння чотирма пляшками пива ", - повідомив Портнов.

Читайте також:
Чотири пляшки пива: спливла нова інформація про нардепа Юрченко
Справа Юрченка. Як кур'єр став нардепом і чому Зеленський хоче його посадити
Читайте також:
"Помічника" нардепа Юрченка заарештували з можливістю застави в 1,5 млн грн
Кандидатів у президенти США звинуватили у домаганнях і ґвалтуванні: на Трампа і Байдена поскаржилися 33 жінки
Україна може втратити безвіз і транш від Європи через конкурсну комісію САП – депутат ЄС

Новини партнерів