Спланована чекістами операція: у "Білоруському будинку в Україні" прокоментували смерть їхнього лідера Шишова

Спланована чекістами операція: у "Білоруському будинку в Україні" прокоментували смерть їхнього лідера Шишова
Читать на русском

У ББУ підкреслили, що в цій організації Шишов брався абсолютно за всі сфери діяльності: допомога білорусам, формування діаспори в Україні, проведення акцій проти режиму Лукашенка і т. д.

За лідером "Білоруського будинку в Україні" Віталієм Шишовим, якого знайшли повішеним у Києві, велося стеження. Більш того, поліція про це знала і неодноразово його попереджала.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Білоруського будинку в Україні на сторінці в Telegram.

У ББУ відзначили, що Віталія неодноразово попереджали, як правоохоронці, так і "місцеві джерела і свої люди в Республіці Білорусь". Але Шишов з гумором ставився до цих попереджень, заявляючи, що хоч так можливо "ББУ вийде з інфовакуума".

"За Віталіком велося стеження. Про факти були відповідні повідомлення поліції. Також нас неодноразово попереджали як місцеві джерела, так і свої люди в Республіці Білорусь про всілякі провокації аж до викрадення і ліквідації", - заявили в ББУ.

У Білоруському домі переконані, що смерть Шишова - це "спланована чекістами операція по ліквідації дійсно небезпечного режиму білоруса". Вони підкреслили, що будуть продовжувати домагатися істини в загибелі Віталія.

Крім цього, в організації повідомили, що Віталій Шишов стояв біля витоків створення Білоруського Будинку в Україні. Шишов "брався абсолютно за всі сфери діяльності": допомога білорусам, які переїхали, проведення акцій проти режиму Лукашенка, звернення в держоргани для просування законопроектів, які допомагають його співвітчизникам, формування діаспори в Україні.

Він був змушений переїхати в Україну восени 2020 року - після виходу на гомельські протести в серпні та подальшого активного протистояння владі в Білорусі.

Відзначимо, те, що за Віталієм Шишовим велося стеження підтвердив і його друг Юрій. Він переконаний, що це вбивство, до якого причетна білоруська влада.

За його словами, в негласних бесідах співробітники спецслужб України попереджали і його, і Шишова, що "агентура КГБ в Україні існує, і вона збільшується в тому числі за рахунок потоку біженців".

Раніше APnews повідомляв, лідера "Білоруського будинку в Україні", який зник під час пробіжки в Києві, знайшли повішеним у столичному парку - неподалік від місця його проживання.

Новини партнерів

"Закохався в хлопця в 13 років": співак Melovin розповів, як усвідомив свою орієнтацію
9 країн виступили проти Північного потоку-2 і закликали НАТО і ЄС "захищати Україну від РФ"