Соціолог розповів, кого вважатимуть винним жителі України в поширенні Covid-19

Соціолог розповів, кого вважатимуть винним жителі України в поширенні Covid-19
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт зазначив, що менталітет українського суспільства не дозволить взяти відповідальність на себе

Пандемія, строгий карантин і загроза коронавірусу - серйозна проблема, з якою зіткнувся весь світ. Десь коронавірус бушує, десь його все ж виходить, більш чи менш, контролювати. А хто винен в розповсюдженні Covid-19 в межах однієї країни?

Менталітет українського суспільства не дозволить взяти відповідальність на себе. Про це в коментарі APnews розповів доктор соціологічних наук Олександр Шульга.

"З відповідальністю у людей в Україні, на жаль, хронічна проблема. Це не змінив ні перший, ні другий Майдан. Лише невеликий прошарок суспільства був готовий брати відповідальність на себе за ситуацію в країні. Тому в разі, якщо пандемія досягне в Україні великих масштабів, для людей винною буде держава", - сказав експерт.

Він також зазначив, що якщо влада не впорається, то люди знайдуть для себе іншого "героя".

"Населення буде очікувати, що з проблемою впорається інший персоніфікований персонаж, лідер, який зробить все за них. Себе у нас ніхто звинувачувати не буде, будуть звинувачувати державу і конкретних лідерів, і в разі чого - шукати інших. Якщо не Зеленський, то хтось інший ", - сказав соціолог.

Раніше APnews писав, що незважаючи на строгий карантин і більше сотні заражених, в Лавру на Великдень вільно входили десятки людей.

Новини партнерів

У Вінницькій області на коронавірус захворіли 23 дитини
У Києві показники забруднення повітря майже досягли норми