"Сортування" вакцинованих. Як кінотеатри, ресторани та салони краси входять в карантин "з привілеями"

"Сортування" вакцинованих. Як кінотеатри, ресторани та салони краси входять в карантин "з привілеями"
Ексклюзив
Читать на русском

"Планета кіно", наприклад, обмежила відвідуваність, а зоопарк "XII місяців" планує перевіряти сертифікати у відвідувачів при вході у приміщення

Ряд областей України готується перейти в "червону" зону, деякі вже перебувають в "жовтій" і "помаранчевій". Тільки цього разу все не так, як було раніше, так як вакцинованим надали ряд привілеїв.

Установам і закладам доводиться пристосовуватися до нових правил, дотримання яких дозволяє їм працювати навіть в найжорсткіші обмеження. Йдеться про вакцинацію персоналу та про перевірку наявності щеплення у відвідувачів.

Редакція APnews опитала власників бізнесу, зокрема кінотеатрів, салонів краси, зоопарку та інших закладів про те, як вони готуються до "локдауну", які заходи вживають і що чекає на їх клієнтів.

Кінотеатр

Співвласник мережі "Планета кіно" Дмитро Деркач розповів, що зі складнощами зіткнулися вже в "жовтій" і "помаранчевій" зоні. Так, незважаючи на те, що співробітники мережі вакциновані, перевіряти вакцинацію у відвідувачів буде складно, так як запуск в зал затягнеться на додаткові 20-30 хвилин.

"Якщо ми почнемо зараз перевіряти у всіх клієнтів сертифікати на вході в зал, запуск в зал затягнеться на додаткові 20-30 хвилин, людям доведеться стояти в довгих чергах, щоб зайти в зал. Якщо сертифіката немає - це конфлікти, стреси, напряги для клієнтів і повернення квитків, навантаження на каси і контакт-центр, ми просто не впораємося з цим", - зазначив Дмитро.

Додав, що "Планета кіно" провела опитування серед своїх клієнтів і прийшли до рішення - обмежити заповненість залів: через кожні два ряди залишати один вільний для безпечної дистанції між глядачами. При цьому перевіряти документи у відвідувачів не будуть, оскільки цього не потрібно законом.

"Зараз ми заблокували 30% місць в залах, щоб зберігати дистанцію між глядачами. Посадка відбуватиметься за новими правилами, і якщо будуть інші зміни - обов'язково попередимо своїх клієнтів заздалегідь", - підсумував Дмитро Деркач.

Салон краси

Керівник мережі салонів краси в Києві "Kika Style" Руслана Мороз розповіла, що їх співробітники вакцинувалися ще в серпні і готуються працювати з обмеженнями.

"Ми вакцинували співробітників в серпні, подавши офіційну заявку в червні. Дочекалися черги, організували на території салону, як це було зазначено на сайті МОЗ, все зробили офіційно. Правда, ставали у чергу на Pfizer, але нам зробили Moderna. Ми не відмовлялися, теж USA щеплення, повинна бути якісною. У салонах працюємо по протоколу, чекаємо лист від офіційних органів, таке ще нам не надходило. Ми вже маємо досвід карантинних заходів. Будемо працювати з обмеженнями", - сказала Руслана.

При цьому зазначила, що дозвіл працювати тільки за умови вакцинації, досить жорстка умова.

"Навіть в Європі так не роблять - або тест, або вакцину потрібно показати. У Європі, наприклад, тести роблять безкоштовно. Я була у Відні недавно, там є локації, де ти можеш зробити тест безкоштовно і показувати його в закладах. Можна зайти взяти take away без тесту, не сідаючи за столик", - розповіла власниця мережі салонів краси.

Зоопарк

Власник парку "XII місяців" Михайло Пінчук розповів, що 80% персоналу вже вакциновані і якщо "потрібно буде добити до 100% - будуть підкорятися".

"Я точно знаю, що 80% вакцинації персоналу у нас вже є. Якщо, як сказав прем'єр, потрібно довести до 100% - ну що ж, нам нічого не залишається робити, як підкоритися. Звичайно, будемо намагатися методом переконання цього досягти, нікого звільняти не збираємося. Хоча я вам скажу, що в основному люди у нас з розумінням до всього ставляться, тому з цим проблем не повинно бути", - сказав він.

Що стосується відвідувачів - зоопарк готується перевіряти наявність сертифіката, як того вимагає влада. Але при цьому на територію самого парку запускати будуть, ймовірно, без обмежень.

"Я думаю, що в парк ми завжди будемо запускати всіх. Що стосується приміщень - я бачив, як це працює за кордоном, секундна справа. Просто стоїть конкретна людина з телефоном, який він спрямовує на QR-код відвідувача і йому тут же видає відповідь - є у людини сертифікат чи ні. Це не забирає абсолютно ніякого часу. Нам потрібно тільки буде організувати це у себе, встановити таку програму.

Ми, швидше за все, поставимо таку людину або перед кожним приміщенням, або спочатку зоопарку. Хоча запускати на територію плануємо всіх. Навіть київський муніципальний зоопарк так працював - закрив вхід у внутрішні приміщення, а в сам парк відвідувачів пускав без обмежень", - поділився планами власник зоопарку" XII місяців".

Резюмуючи додамо, що в цілому та ж ситуація з торговими центрами і закладами харчування - бізнес зараз намагається по максимуму вакцинувати персонал і готується або обмежувати кількість відвідувачів, або перевіряти у них наявність щеплення. У кількох торгових центрах навіть встановлені пункти вакцинації, де відвідувачі прямо тут і зараз можуть отримати привілейований доступ до так званого звичайного життя, яке ми мали до всієї цієї пандемії і карантинів.

Трохи простіше продуктовим і супермаркетам - до них можуть приходити навіть невакциновані відвідувачі.

Читайте також:

Новини партнерів

У сім'ї хворого на поліомієліт малюка захворіли ще шестеро дітей
У Запорізькій області чоловік перерізав собі горло кухонним ножем на очах у коханої