Соколов вчинив зловживання повноваженнями на посаді "в.о. директора ДБР ", призначивши 40 оперативників з порушенням конкурсу

Соколов вчинив зловживання повноваженнями на посаді "в.о. директора ДБР ", призначивши 40 оперативників з порушенням конкурсу
Читать на русском

Більшість з кандидатів навіть не проходили співбесіду.

"В.о. директора ДБР" Соколов заявив, що конкурси на оперативні посади в ДБР, які були розпочаті у вересні 2019 року і в яких брали участь кілька тисяч чоловік, вже завершені. Однак, на співбесіді не було багато з кандидатів, які брали участь в конкурсі, а чи були на співбесіді ті, хто призначений не відомо.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив адвокат і екс-радник голови ДБР Олег Шрам.

"Вчора "в.о. директора ДБР" Соколов заявив, що конкурси на оперативні посади в Бюро, які були розпочаті у вересні минулого року і в яких брали участь кілька тисяч чоловік, вже закінчені. У Законі "Про ДБР" прямо вказано, що призначення в Бюро на посаді можливо тільки за результатами конкурсного відбору, проведеного в порядку, затвердженому директором ДБР. Виникає питання: як могли бути завершені ці конкурси, якщо багато хто з кандидатів навіть не були на співбесіді?!", - пише адвокат.

"Починався конкурс на підставі Порядку, затвердженого ще в лютому 2018. Цей Порядок був зареєстрований як нормативно-правовий акт у Мін'юсті і опублікований.
28.12.19 т.в.о. Директора ГБР Ірина Венедиктова Порядок проведення конкурсу скасувала і в той же день Наказом від 28.12.2019 №344 затвердила новий Порядок.

Але, цей новий Порядок ніхто в очі не бачив, як нормативно-правовий акт, а він є таким, Порядок не публікувався. Як наслідок, в силу вимог ст. 57 Конституції України, він є нечинним, нікчемним", - розповів Шрам.

За інформацією адвоката, днями Соколов вже призначив 40 працівників в оперативні підрозділи.

"Багатьох з кандидатів навіть не запрошували на співбесіду. Таким чином, в діях "в.о. директора ДБР" Соколова очевидно вбачаються ознаки корупційного злочину, передбаченого ст. 364 КК України, а саме зловживання службовими становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди окремими "кандидатами" використання службових повноважень "в.о. директора ДБР" всупереч вимог ч. 3 ст. 14 ЗУ "Про ДБР", що спричинило істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам учасників конкурсу, а також державним інтересам", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше юристи заявили, що керівництво Офісу Генпрокурора і ДБР приховали знищення матеріалів атестації працівників ГПУ.

Також раніше в коментарях нашому журналісту юристи заявили, що призначення Олександра Соколова на посаду виконуючого обов'язки директора ДБР прямо суперечить вимогам українського законодавства.

Пізніше стало відомо, що Соколову через суд можуть заборонити виконувати обов'язки в.о. директора ГБР.

Новини партнерів

За 11 днів роботи генпрокурором Венедіктова отримала понад 73 тисячі гривень
Затриманий генерал СБУ Шайтанов готував замах на Авакова - журналіст