Сьогодні український криголам "Ноосфера" здійснить перший рейс до Антарктиди: що будуть досліджувати

Сьогодні український криголам "Ноосфера" здійснить перший рейс до Антарктиди: що будуть досліджувати
Читать на русском

"Ноосфера" вирушить у свій перший рейс до Антарктиди під прапором України.

Сьогодні флагман українського науково-дослідного флоту криголам "Ноосфера" вирушить у перший рейс до Антарктиди під прапором України.

Про це повідомляє APnews з посиланням на пресслужбу Національного антарктичного наукового центру.

Як зазначили в НАНЦ, дуже символічно, що український криголам здійснить свій перший рейс саме цього дня, адже саме 28 січня вважається датою відкриття Антарктиди.

Криголам назвали "Ноосфера" на честь українського вченого Володимира Вернадського, який був творцем вчення про ноосферу, називаючи її новою, найвищою стадією еволюції біосфери, становлення якої пов'язане з розвитком людського суспільства.

Як відомо, українську антарктичну станцію, розташовану на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, поблизу Антарктичного півострова названо на честь академіка Володимира Івановича Вернадського.

Зазначається, що судно здатне забезпечувати наукові роботи на глибині до 8 км, таким чином українським ученим доступний для вивчення практично весь світовий океан, крім Маріанської западини.

З Одеси вирушають шість учених. Пізніше до них приєднаються ще 28. Капітан "Ноосфери" Павло Панасюк заявив, що серед членів команди двоє громадян Великобританії – третій механік та електромеханік, також один громадянин Латвії – старший механік.

Програма криголаму: дорогою від України до Антарктиди буде виконуватись невелика кількість досліджень. Зокрема, вивчатимуть морські хвилі за допомогою радіохвиль та досліджуватимуть грозові фронти. Також українські фахівці планують випробувати судно та подивитися, як воно поводитиметься у різних погодних умовах.

Буде і велика біологічна програма та екологічні дослідження, наприклад, вивчення глобального розповсюдження стійких забруднювачів.

Раніше APnews повідомляв, Україна придбала у Великобританії криголам "Джеймс Кларк Росс".

Крім того, Володимир Зеленський оголосив про намір протягом найближчих 10 років відновити науково-дослідний флот України та придбати 36 наукових кораблів.

Новини партнерів

Ляшко вкотре заявив, що загальнонаціонального локдауну більше не буде
У США чоловік отримав 99-річний термін за злочин свого близнюка-вбивці