Смерть Кернеса: хто замінить мера Харкова до перевиборів

Смерть Кернеса: хто замінить мера Харкова до перевиборів
Читать на русском

Ігор Терехов тимчасово замінить Геннадія Кернеса

Секретар міської ради Харкова буде тимчасово виконувати обов'язки мера міста після смерті Геннадія Кернеса. Про це повідомляє APnews з посиланням на главу ОС "Опора" Ольги Айвазовської.

"Закон про місцеве самоврядування визначає, що в разі звільнення з посади міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, повноваження міського голови здійснює секретар відповідної міської ради", - йдеться в повідомленні.

При цьому вона зазначила, що рішення про дострокові вибори має прийняти український парламент.

"Не пізніше ніж на 15 день після смерті міського голови особа, яка здійснює повноваження міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням про призначення позачергових виборів. Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у 90-денний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного голови", - пояснила Айвазовська.

Варто відзначити, що 9 грудня на пост секретаря Харківської міськради VIII скликання обрано депутата від "Блоку Кернеса - Успішний Харків" Ігоря Терехова.

Як раніше повідомляв APnews, сьогодні вночі зупинилося серце мера Харкова Геннадія Кернеса. Причиною, ймовірно, стали ускладнення від коронавірусу.

Новини партнерів

Генпрокурору Венедіктовій не довіряють 63% українців - опитування
Стало відомо, коли і де поховають Геннадія Кернеса