"Слуги народу" стверджують, що для виживання українцям досить прожиткового мінімуму від 4800 грн

"Слуги народу" стверджують, що для виживання українцям досить прожиткового мінімуму від 4800 грн
Ексклюзив
Читать на русском

Думки народних депутатів розходяться щодо того, скільки коштів необхідно середньостатистичному українцю на місяць, щоб не перетнути "межу бідності".

Омбудсмен Людмила Денісова заявила, що 77% пенсіонерів живуть за межею гуманітарної бідності. Всі соціальні виплати формуються за рахунок мізерних 2270 грн прожиткового мінімуму. Законодавці один поперед одного кричать, що його треба підвищувати, однак на справі нічого не змінюється.

Так, представники монобільшості у парламенті стверджують, що від 4800 до 10 000 гривень – вистачить середньостатистичному українцю на місяць, щоб закрити всі свої базові витрати, і тут же додають, що обов'язково "треба економити".

У коментарі журналісту APnews "слуга народу" Євген Брагар заявив, що 4800 грн – цілком достатньо для українців, але є кілька "але".

Достатньо, за умови, якщо ви:

  • живете у райцентрі,
  • у власній квартирі,
  • ви економний,
  • живете не самі.

"У нас є прожитковий мінімум, визначений Кабміном. Він маленький.

Я вважаю, що, живучи в умовному райцентрі, за найменших витрат об'єктивний прожитковий мінімум має бути дещо меншим, ніж мінімальна заробітна плата.

Зрозуміло, що соціальні виплати до цього не дотягують і ми над цим маємо працювати.

Ясно, що в Києві реальний прожитковий мінімум дещо вищий, ніж у регіонах. Це пов'язано з об'єктивними факторами, з цінами і так далі.

За різними підрахунками, реальний прожитковий мінімум був дещо менший за 4 000 гривень, але я вважаю, що можна прожити на 4800, якщо мати своє житло – це головна умова. Якщо економно споживати комунальні послуги і якщо жити, звісно, не самому. Якщо кілька людей мають такий прибуток, то в принципі якось прожити можна. На жаль, зараз прожитковий мінімум у 2,5 рази менше, ніж той, що визначений Кабміном", - вважає нардеп.

Бужанський: 6000 гривень

За словами народного обранця Максима Бужанського, якщо говорити "не про виживання", то прожитковий мінімум має становити в Україні 6 000 гривень. Це у 2,6 разів більше, ніж встановлено урядом.

"Якщо ми говоримо про прожитковий мінімум, а не мінімум для виживання, то я думаю, що це має бути близько 6 тисяч гривень для дорослої людини", - підкреслив політик.

Богуцька: від 7000 до 10 000 гривень

Нардеп від "Слуги народу" Єлизавета Богуцька вважає, що прожитковий мінімум в Україні має бути щонайменше 7 000 гривень, щоб люди могли жити, а не виживати. До слова, це втричі більше встановленого.

"У різних людей є різні потреби. Чим старша людина, тим вищі у неї потреби. Хибна думка, коли кажуть, що старій людині вже нічого не потрібно. Пенсіонерам треба сплачувати комуналку так само, як і молодим. А у багатьох літніх людей немає субсидій з різних причин. Це перше. А друге – літні люди набагато більше споживають ліки, а ліки зараз дуже дорогі, тому дуже важливо, щоб людина могла себе забезпечити саме в плані здоров'я і хоча б дуже скромного побуту.

Мені здається, що це має бути не менше, ніж 7000 – 8 000 гривень, а може і 10 000 гривень на місяць. Це для того, щоб не виживати, а жити не обтяжуючи себе нічим зайвим", - наголосила політик.

На запитання, як скоро Україна зможе дозволити собі забезпечити громадян прожитковим мінімумом на такому рівні, Богуцька відповіла, що все залежить від самих українців. За її словами, державний бюджет недоотримує саме через громадян, які не сплачують податки у повному обсязі або ж не сплачують їх взагалі. Зокрема, вона виділила підприємців та олігархів.

"Люди економлять за рахунок сплати податків у держбюджет. Якщо бюджет замалий, то ми не можемо розраховувати на великі соціальні виплати. Все взаємопов'язано.

Також ще досі є олігархи, які диктують свої умови.

Коли ми всі почнемо жити цивілізовано, тоді може і будуть інші виплати", - наголосила нардеп.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, омбудсмен Людмила Денісова заявила, що в Україні 77% пенсіонерів живуть за межею гуманітарної бідності.

Новини партнерів

Поруч з Балі пропав індонезійський підводний човен: кисень на ньому закінчиться через 3 дні
У Рубіжному під час пожежі у військовій частині постраждав боєць ВСУ