«Слуга народу» вистрілила собі в ногу, а Зеленський перетворив кампанію в плебісцит - політологи

«Слуга народу» вистрілила собі в ногу, а Зеленський перетворив кампанію в плебісцит - політологи
Ексклюзив
Читать на русском

APnews розпитав думки політологів про те, чим їх здивували процес та результати місцевих виборів

Найнесподіванішим за попередніми результатами місцевих виборів став настільки низький рейтинг партії Президента. Таку думку висловили політологи в коментарях APnews.

Експерти відзначили, що про низький рейтинг партії "Слуга народу" розуміли, але не думали, що він буде настільки провальним.

У зв'язку з цим редакція розпитала думки політологів про те, чим ще їх здивували вибори, що відбулися.

Що ще стало несподіванкою?

Політолог Олексій Якубін зазначив, що, крім рейтингу правлячої партії, його здивувала також рекордно низька явка виборців. При цьому коронавірус - не був у списку головних причин, за якими виборці вирішили не голосувати.

"Те, що явка буде низькою, теж було зрозуміло. Але вона стала рекордно низькою за всю історію України. У нас 37% явки ніколи ще не було. При цьому коронавірус із соцопитувань не став головним приводом не йти на вибори", - сказав експерт.

І зазначив, що одною з основних причин, відповідно до соцопитувань, стало те, що люди не знають, за кого могли б проголосувати і не бачать гідного кандидата. А це вже "тривожний дзвіночок" для всіх політиків і урок для влади.

"Владі слід більш активно взаємодіяти з людьми, проводити вибори частіше. Щоб люди могли швидше міняти владу", - сказав Олексій Якубін.

Володимир Воля ж висловився про низький рейтинг "Слуг" на виборах.

"Я не очікував, що їх рейтинг буде настільки низьким. Хоча недавня пропозиція однієї з депутатів фракції СН про скасування або перенесення другого туру - це було "пострілом в ногу" Верещук і її команді. Та й взагалі "Слуга народу" отримали результати, негідні для президентської партії як такої", - сказав політолог.

Як зазначив експерт, місцеві вибори стали поразкою Володимира Зеленського. Він зазначив, що це серйозний сигнал для нього, щоб перезавантажити партію і, можливо, відправити на дострокові парламентські вибори навесні 2021 року.

Олексій Якубін також зазначив, що несподіваним для нього стало ще й те, що Зеленський так і не відділив себе від партії "Слуга народу", а навпаки, всіляко виявляв свою активну підтримку і брав у передвиборній кампанії активну участь, і його "опитування" тому підтвердження.

"Я очікував, що Президент обере стратегію: "Слуга народу "- це одне, а він - інше. Але президент продовжив активно допомагати своїй партії, перетворивши таким чином виборчу кампанію в плебісцит", - сказав політолог.

А ось те, що виборці віддали перевагу діючим мерам - несподіванкою для експертів не стало.

"Людей стільки раз розчаровували, що вони вважали за краще голосувати за тих, кого вже знають, побачили, як він працює. А в умовах великої кількості цих невідомих і незрозумілих кандидатів, вирішили не розбиратися і проголосували за тих, кого знають", - пояснив Володимир Воля.

Читайте також:
Місцеві вибори можуть призвести до зростання COVID-19 в Україні - експерт

Новини партнерів

Кернес готує звернення і планує повернутися до Харкова
Активістка Femen з вішалкою в руках повністю роздяглася під посольством Польщі в Києві