"Слуга народу" винесе закон Бужанського про мову на розгляд Ради після відхилення комітетом

"Слуга народу" винесе закон Бужанського про мову на розгляд Ради після відхилення комітетом
Читать на русском

Бужанський запропонував відмовитись від обов’язкового вивчення 80% предметів у школі українською мовою

Заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко у понеділок, 13 липня, закликав внести законопроект № 2362 щодо навчання українською мовою у закладах освіти до порядку денного після того, як його відхилив комітет Верховної Ради. Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання погоджувальної ради.

"У нашої фракції є прохання законопроєкт 2362 щодо переходу російськомовних шкіл на українську мову його обов’язково включити в порядок денний цього тижня. Він зараз трошки нижче посунувся на наступний тиждень, тобто на вересень, а у вересні це уже має відбуватися. Тут логіка чисто така по часу. 2362 просимо посунути на цей тиждень", - сказав він.

Законопроект № 2362 подав народний депутат зі "Слуги народу" Максим Бужанський. Він запропонував відмовитись від обов’язкового вивчення 80% предметів у школі українською мовою. Та ввести норму, за якої "перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою закладу освіти з урахуванням особливостей мовного середовища".

Комітет Ради його відхилив, вказавши, що законопроект призведе до збільшення видатків з державного бюджету. У комітеті уточнили, що якщо закон приймуть до 15 липня 2020 року, то він має вводитися в дію не раніше 1 січня 2021 року, а після 15 липня 2020 року - не раніше 1 січня 2022 року.

Як повідомляв APnews раніше, представники Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти представлять алгоритм навчання у школах з вересня протягом 7-10 днів.

Новини партнерів

Суд виніс три рішення по підозрюваним у вбивстві Шеремета: Дугарь звільнили від домашнього арешту
"Динамо" повторило власний антирекорд, який тримався 26 років